Jak hodować Chia?


Przed pobraniem oprogramowania: zapoznaj się z Podstawami kreślenia działek w Chia.


Instalator Windows

Instalator MacOS

Repozytorium Github


Instalacja

Ponieważ certyfikat podpisujący kod Chia jest nowy, prawdopodobnie będziesz musiał poprosić o zachowanie pobierania, a po uruchomieniu instalatora będziesz musiał wybrać „Więcej informacji” i „Uruchom mimo to”, aby móc uruchomić instalator.
Dla użytkowników MacOS – po pierwszym uruchomieniu instalator zaimportuje lub utworzy wiele kluczy i doda je do pęku kluczy MacOS. Możesz zostać poproszony o podanie hasła do 3 razy. Sugerujemy wybranie opcji „zawsze zezwalaj”.
Nie ma potrzeby używania wiersza poleceń. Niektóre aplikacje antywirusowe systemu Windows postrzegają pobieranie jako fałszywie dodatni.
Możesz zobaczyć cały kod źródłowy i metodę kompilacji tutaj, możesz bezpiecznie poprosić te narzędzia o zignorowanie tego.

Sprzęt

Sprawdź konfiguracje sprzętowe społeczności:

Skrócona instrukcja obsługi

Aby zainstalować chia-blockchain, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami instalacji zgodnie z Twoim systemem operacyjnym. To oprogramowanie obsługuje tylko 64-bitowe systemy operacyjne.
Wersja systemu Windows uruchamia się automatycznie podczas instalacji, a w Mac wystarczy otworzyć z katalogu Aplikacje – ładuje się i zaczyna synchronizować z resztą sieci i łańcuchem bloków. Pełna synchronizacja może zająć kilka godzin, chociaż z czasem wzrasta. Zasadniczo synchronizujesz się ze wszystkimi w sieci, pobierając cały łańcuch bloków, który obejmuje wszystkie transakcje kiedykolwiek przetworzone w sieci.
Baza danych Chia Blockchain zostanie zapisana na Twoim komputerze.

Reklamy

Okno główne

  • Jeśli posiadasz klienta Chia 1.0.5 możesz wybrać wyświetlanie w języku polskim.
    Język zmienisz w zakładce, w prawym górnym rogu.

FULL NODE – To pokazuje ruch blockchain. Pokazuje, że jesteś zsynchronizowany z łańcuchem bloków. Kopia łańcucha bloków jest przechowywana na Twoim komputerze. Masz kopię na żywo, która jest zsynchronizowana ze wszystkimi innymi.

WALLETS – Monety Chia zobaczysz w miarę ich hodowania (wydobywania)

PLOTS – Tutaj tworzysz wykresy. Akceptowany rozmiar działki zaczyna się od 101 GiB każdy. Nazywany działką k 32.

FARM – To pokaże, ile działek utworzyłeś. Na górze pokaże, ile Chia zostało wyhodowanych. Pokazuje również, ile łącznie działek masz w sieci. Następnie w lewym górnym rogu pojawia się „Całkowity rozmiar działek” i oznacza, że ​​oferujesz tyle pamięci formuł w sieci chia. Oblicza, że masz np. 2 działki po 101 GB co daje razem 202 GB.

TRADE – przesyłanie Chia

KEYS – obsługa kluczy prywatnych, wylogowanie, import


Tworzenie działek i hodowanie CHIA

  1. Wybierz PLOT a następnie kliknij ADD PLOT

2. Wybierz rozmiar działki, pamiętając że musisz posiadać minimum wolnego miejsca na dysku, co rozmiar tworzonej działki + rozmiar utworzonej działki przed wysłaniem ( 333 GB + 104 GB = 437 GB)

3. Wybierz liczbę działek do utworzenia (opcjonalnie możesz wybrać czas przerwy pomiędzy tworzeniem kolejnej działki)

4. Wybierz miejsce gdzie będzie tworzona działka. Rekomendowany dysk SSD 1TB. (np.Twój dysk SSD ma symbol D:// to tam rozpocznij tworzenie)

5. Wybierz miejsce gdzie po utworzeniu trafi Twoja działka. (Dowolny dysk HDD, USB)

6. Po utworzeniu wykresu, oprogramowanie automatycznie powinno znaleźć działkę i rozpocząć hodowlę. Jeżeli nie, wskaż miejsce znajdowania się działek.


UWAGI

  • Wiele osób używa dysków SSD do tworzenia wykresów – lub dysków NVME. Zaleca się co najmniej 1 Tb każdy, jeśli chcesz wykreślić więcej niż 1 działkę naraz. Pamiętaj, że konsumenckie dyski SSD mają mniejszą żywotność od tradycyjnych dysków HDD. Sprawdź tabelę porównania żywotności.
  • Na starszym komputerze możesz kupić kartę adaptera PCIe – aby wziąć dysk NVME / SSD jako nowy folder tymczasowy. To jest wewnętrzne dla komputera. Niektórzy próbowali z pewnym sukcesem użyć podłączonego przez USB lub FireWire NVME / SSD. Pierwszy wykres jest czasami tworzony po 6 godzin, ale wykonanie wielu wykresów spowalnia do 8 godzin każdy. Dotyczy to tworzenia plików tymczasowych.
  • Jedną z rzeczy do zaplanowania jest składowanie działek, ponieważ szybko zapełniają magazyn. W miarę tworzenia kolejnych wykresów dyskusje zaczynają się zwracać na terabajty przechowywania danych, a nie gigabajty pamięci. Wiele osób korzysta z dysków zewnętrznych podłączanych przez USB do przechowywania danych lub dysków wewnętrznych lub zewnętrznej pamięci w szafie z wieloma dyskami.