Chia Network opracuje prototyp udostępniania danych dla magazynu klimatycznego Banku Światowego


Chia Network, blockchain i platforma inteligentnych transakcji stworzona przez założyciela BitTorrenta, Brama Cohena, opracowuje prototyp udostępniania danych dla magazynu klimatycznego Banku Światowego, poinformowała w piątek firma.

Bank Światowy wybrał Chia do inicjatywy, która umożliwi Magazynowi Klimatu „ułatwienie przejrzystego udostępniania i raportowania informacji o projektach klimatycznych i ich emisjach”

„The Climate Warehouse zmieni zasady gry, odzwierciedlając dane z połączonych niezależnych standardowych systemów rejestrów i systemów rządowych, aby umożliwić śledzenie informacji o projektach i jednostkach” – powiedział prezes i dyrektor operacyjny Chia Gene Hoffman w e-mailu do CoinDesk.

Reklamy

Magazyn klimatyczny, część jednostki Banku Światowego ds. Rynków Węgla i Innowacji, został uruchomiony, aby pomóc krajom w osiągnięciu wcześniej ustalonych celów w zakresie emisji dwutlenku węgla, które prowadzą do zmiany klimatu.

Chia z siedzibą w San Francisco, której celem jest zmniejszenie zależności energetycznej od publicznych blockchainów, zebrała 61 milionów dolarów w rundzie finansowania serii D przy wycenie 500 milionów dolarów na początku tego roku.

Chia określiła projekt jako „niewyłączne, otwarte i bezpłatne rozwiązanie, które rozwijamy dla dobra publicznego”.

Rzecznik Chia powiedział, że system będzie działał w pierwszej połowie 2022 roku.

źródło: https://finance.yahoo.com/news/chia-network-develop-prototype-world-184357424.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAAf5KZPPnzvk9uRpZwvFj128u6dpIF9CnPrOx3N0DP-pKVHIMZfgiRtV5ODR8iJHY1019ny3PstMoeSiZXh26Z776_dQs_TQ0eN61R_KZe5Kmvho_FUfEIHdqsa0fSghg8NHZcTlxomth4iEpndqVZelD5ABenbozmXzg9u7O_d1
foto: https://www.africanleadershipmagazine.co.uk/world-bank-provides-500m-grant-for-water-resources-in-sudan/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.