Główni dostawcy pamięci masowych dołączają do inicjatywy Circular Drive w celu zwalczania e-odpadów


Wiodący producenci cyfrowych pamięci masowych dołączają do Williama McDonough i Brama Cohena (Chia Network) jako członkowie założyciele, aby ułatwić wykorzystanie dysków twardych w przypadku ponownego użycia

Współpraca światowych liderów w dziedzinie cyfrowej pamięci masowej, zrównoważonego rozwoju i technologii blockchain ogłosiła dziś utworzenie inicjatywy Circular Drive Initiative (CDI), wspólnego wysiłku mającego na celu ograniczenie e-odpadów poprzez promowanie oraz umożliwienie bezpiecznego ponownego wykorzystania sprzętu pamięci masowej. Pod kierownictwem Williama McDonough, dyrektora naczelnego McDonough Innovation i znanego architekta projektów Cradle to Cradle i The Circular Economy, CDI, obok Chia Network, zrzesza głównych dostawców pamięci masowych, w tym Seagate Technology. Chia została zaprojektowana przez Brama Cohena, aby zmniejszyć zależność energetyczną publicznych blockchainów, będąc jednocześnie najbardziej zdecentralizowanym i bezpiecznym rozwiązaniem.

W 2019 roku świat wygenerował ponad  53 miliony ton  e-odpadów, a do 2030 roku liczba ta ma osiągnąć 74 miliony ton. Centra danych w chmurze, które stanowią prawie połowę światowego zapotrzebowania na cyfrowe przechowywanie, rutynowo niszczą i utylizuj zużyte dyski co 3-5 lat, aby sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym danych, a ponad  22 miliony dysków  starze się każdego roku w centrach danych.

Reklamy

„Większość e-odpadów, które obserwujemy dzisiaj z dysków twardych, wynika z postrzeganego ryzyka bezpieczeństwa i niewystarczających rynków wtórnych dla tej technologii” – powiedział McDonough. „Cieszę się, że mogę powitać tych członków założycieli na pokładzie tej inicjatywy, ponieważ tworzymy przekonujący przypadek biznesowy gospodarki o obiegu zamkniętym”.

CDI ma na celu znaczne zmniejszenie liczby wyrzucanych dysków twardych i odpadów elektronicznych, najpierw eliminując zagrożenia bezpieczeństwa danych w przypadku używanych dysków, a następnie skalując opłacalne finansowo przypadki biznesowe związane z drugim użyciem dysków. Początkowym celem wysiłków CDI jest zapewnienie bezpieczeństwa danych poprzez bezpieczne szyfrowanie danych, obsługę nośników i elektroniczne usuwanie danych, które spełniają standardy zatwierdzone przez rząd. W ten sposób centra danych w chmurze i ich klienci na całym świecie mogą bez obaw autoryzować używane dyski pamięci masowej do ponownego użycia, a nie do utylizacji.

„Seagate angażuje się w zrównoważoną cyfrową pamięć masową. Nasze dyski samoszyfrujące i funkcja natychmiastowego bezpiecznego wymazywania zapewniają cyfrowe wymazanie danych z naszych dysków w celu przygotowania ich do ponownego wdrożenia, eliminując ryzyko dla prywatnych danych klientów” — powiedział Joan Motsinger. „Opracowujemy również programy z wieloma kluczowymi klientami w celu zbierania komponentów i recyklingu materiałów produktów, które wejdą ponownie do łańcucha dostaw, zmniejszając wpływ na zasoby”.

CDI dostarczy wtedy realne przypadki biznesowe drugiego użycia dla wymazanych i zabezpieczonych dysków twardych. Mogłyby one dostarczyć nowe aplikacje, takie jak łańcuchy bloków zorientowane na pamięć masową lub dyski zmieniające przeznaczenie w celu zaspokojenia potrzeb sieci cyfrowych w krajach rozwijających się.

Chia dołącza do CDI w ramach swojej misji dostarczania zrównoważonego rozwiązania blockchain dla aplikacji korporacyjnych oraz zapewnienia generującego przychody drugiego przypadku użycia dla dysków o zmienionym przeznaczeniu.

Reklamy

„Przestrzeń sieciowa Chia obejmuje teraz ponad 40 eksabajtów z ogromną decentralizacją obejmującą setki tysięcy rolników” – powiedział prezes Chia, Gene Hoffman . „Ponieważ branża deklaruje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, wierzymy, że istnieje ogromna szansa na bezpieczne ograniczenie e-odpadów poprzez nadanie napędom drugiego zastosowania w rolnictwie Chia”.

CDI aktywnie poszukuje dodatkowych członków założycieli z głównych hiperskalowych centrów danych, dostawców pamięci masowych i dostawców sprzętu IT o obiegu zamkniętym z docelową datą uruchomienia w grudniu 2021 r. Inicjatywa planuje również współpracę z innymi dużymi organizacjami zajmującymi się cyklicznością w zakresie informacji, komunikacji i sektory technologiczne.

Aby uzyskać więcej informacji na temat CDI lub jak dołączyć, odwiedź  rounddrives.org


źródło: https://www.prnewswire.com/news-releases/major-storage-vendors-join-circular-drive-initiative-to-combat-e-waste-301413614.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.