Chia nawiązuje współpracę z firmą Supranational


Chia Network, Inc. ogłosiła partnerstwo z Supranational, liderem w dziedzinie kryptografii przyspieszanej sprzętowo, w celu dalszego zabezpieczania i skalowania sprzętu. Ta współpraca ożywia kluczowy element dowodu PoS, jednocześnie czyniąc ją otwartą, przystępną cenowo i dostępną dla wszystkich i wszędzie.

„VDF pomagają wprowadzać prawdziwie zdecentralizowane transakcje, generując losowość, którą można udowodnić kryptograficznie. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju tak ważnej technologii, która poprawi bezpieczeństwo, skalowalność i efektywność energetyczną sieci blockchain”

Podstawą partnerstwa jest wiodąca w branży technologia oparta na nowym matematycznym dowodzie akceleracji sprzętowej i implementacji „weryfikowalnych funkcji opóźnienia” (VDF), znanych również jako timelords. Te VDF fundamentalnie zmienią przyszłość blockchain, ponieważ stanie się on zrównoważony i bezpieczny do tego stopnia, że ​​będzie to najbezpieczniejszy sposób dla firm, banków, a nawet narodów, aby bezpiecznie przesyłać duże kwoty.

Reklamy

Opierając się na badaniach założyciela Chia, Brama Cohena, doradców akademickich Chia, w tym Dana Boneha i jego zespołu w Stanford, Krzysztofa Pietrzaka z IST Austria oraz niezależnej pracy Benjamina Wesolowskiego, nadchodzące VDF stanowią dowód czasu i przestrzeni, który sprawia, że ​​próba zaatakowania Chia blockchain jeszcze trudniejsza niż wcześniej.

„Nadszedł czas kryptografii Timelock”, powiedział Bram Cohen, założyciel i dyrektor generalny Chia Network. „Najlepszy na świecie dowód upływu czasu stanie się najszybszym, a co za tym idzie, najbezpieczniejszym na świecie. Dla nas jest to proste: przyszłość blockchain wymaga VDF, a my realizujemy to z Supranational.”

„Postęp obecnego stanu wiedzy na temat VDF ma kluczowe znaczenie dla przyszłości adopcji blockchain” – powiedział Kelly Olson, współzałożyciel firmy Supranational. „VDF pomagają wprowadzać prawdziwie zdecentralizowane transakcje, generując losowość, którą można udowodnić kryptograficznie. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do rozwoju tak ważnej technologii, która poprawi bezpieczeństwo, skalowalność i efektywność energetyczną sieci blockchain”.

Chia i Supranational planują uruchomienie swoich nowych VDF w drugiej połowie 2022 roku.


źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20211013005324/en/Chia-Partners-With-Supranational-to-Create-Industry-Leading-Proof-of-Space-Time-Security


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.