IPO jest nieuchronne, czy Chia może przejść przegląd regulacyjny?


Prezes i dyrektor operacyjny Chia Network, Gene Hoffman powiedział kilka dni temu, że firma może zakończyć notowanie za pośrednictwem SPAC (Special Purpose Acquisition Company). Jednocześnie niedawna ogromna dodatkowa inwestycja przez czołową instytucję inwestycyjną A16Z, również pośrednio wpływa na uznanie przez A16ZZ i inne kapitały z możliwością kolejnego sukcesu Chia na giełdzie.

Jednak w obliczu finansowych agencji regulacyjnych reprezentowanych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd pojawiają się poważne problemy z pozycjonowaniem i zgodnością projektu Chia.

Przede wszystkim Chia musi wyjaśnić związek między XCH a podmiotami operacyjnymi Chia, a także umiejscowienie XCH w projekcie Chia i na przyszłej scenie. Jeśli XCH jest tokenem zabezpieczającym, naruszy prawo dotyczące papierów wartościowych i najprawdopodobniej będzie ścigany przez SEC. Jeśli jest to token niebędący papierami wartościowymi, konieczne jest użycie testu Howeya do klasyfikacji XCH w oparciu o wytyczne regulacyjne dotyczące tokenów blockchain wydane przez SEC w kwietniu 2019 r.

Wcześniej EOS, Tezos, Ripple i inne projekty skłaniały głowy, by osiąść przed SEC. Prawdopodobnie nie ma wyjątków od XCH.

Reklamy

Po drugie, projekt Chia ma na celu poprawę globalnego systemu finansowego i płatniczego. Jeśli rozumieć, że jest to świadczenie usług, takich jak płatności, rozliczenia i rozliczenia na rzecz banków i innych instytucji finansowych, Chia musi również rozwiązać problemy licencyjne różnych usług finansowych, aby zapewnić, że w przyszłości będzie można prowadzić działalność zgodnie z przepisami. Jeśli nie ma odpowiedniej licencji, logika biznesowa jest trudna do zachowania spójności, a przyszła współpraca biznesowa nie może być promowana, jak stawić czoła uznaniu amerykańskich inwestorów giełdowych i SEC?

Chociaż Chia jest eskortowany przez Brama Cohena, duszę, która założyła BT, ma on specjalizacje w branży technicznej, Bram może uratować Chię od martwienia się o technologię, ale do kolejnych przygotowań do notowania i promowania przyszłego lądowania komercyjnego nie są to doświadczenie Brama.

Być może widząc to, zespół Chia zaprosił kolejno Gene’a Hoffmana, który jest dyrektorem generalnym spółki notowanej na Nasdaq, oraz Chucka Stoopsa, który służył jako doradca prawny dla takich firm jak Paypal i Netfilx.

Chia pojawiła się jako waluta górnicza w krajowym kręgu górniczym i stała się głównym strumieniem w kręgu górniczym, ale nasza wiedza na ten temat nie może ograniczać się do górnictwa. Jednak, aby ulepszyć technologię szyfrowania i zmienić obecną strukturę rynku finansowego, projekty takie jak Chia nadal muszą być badane.

W każdym razie, Chia jest obecnie jednym z najlepszych projektów compliance.
Dla przyszłego globalnego biznesu finansowego i płatniczego Chia, mimo wielu przeszkód, nadal warto na nią czekać.

źródło: https://www.sohu.com/a/487012794_121028057


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.