Obawy klimatyczne mogą „zabić” BTC.


Według specjalisty ds. kryptowalut, obawy o środowisko związane z BTC mogą „zabić” pieniądze online.

Wartość BTC gwałtownie wzrosła w zeszłym roku, a jeden token osiągnął w kwietniu ponad 60 000 USD. Jednak od tego czasu jego wartość gwałtownie spadła i obecnie jest wart tylko 34 175 USD. Spadek ten został częściowo przypisany obawom o wpływ na środowisko.

W wywiadzie dla This website, Billy Bambrough, specjalista od kryptowalut i współpracownik Forbesa, powiedział, że waluta „prawdopodobnie nie może” całkowicie rozwiązać problemu. „Bitcoin generuje cyfrowy niedobór, wykorzystując energię ze świata rzeczywistego” – wyjaśnił. 

„Ponieważ energia odnawialna staje się bardziej przystępna cenowo i dostępna, ślad węglowy Bitcoina zmniejszy się, ale nie oczekuję, że jego ogólne zużycie energii spadnie. Nie widzę w ogóle spadku zużycia energii przez Bitcoin, jeśli będzie on nadal popularny i legalny. Jeżeli będziemy w większym stopniu wykorzystywać zieloną energię, nasz ślad węglowy zmniejszy się, ale nasze zużycie energii nie. A wiele problemów środowiskowych dotyczy ogólnie zużycia energii”.

Reklamy

Pan Bambrough zasugerował, że rządy krajowe, które są coraz bardziej zaniepokojone zmianami klimatycznymi, mogłyby wykorzystać tę kwestię do rozprawienia się z BTC. Jeszcze w tym roku Wielka Brytania będzie gospodarzem konferencji klimatycznej ONZ COP26 w Glasgow. Zapytany, czy może to doprowadzić do upadku BTC, Bambrough powiedział: „Wierzę, że bardzo może”.

„Wierzę, że potrzeby energetyczne, a także wykorzystanie Bitcoina w oprogramowaniu ransomware i ogólnie przez przestępców, nigdy nie zostaną całkowicie usunięte z Bitcoina. W rezultacie możemy zobaczyć, jak kraje deklarują „koniec z Bitcoinem", a każdy, kto zostanie przyłapany na używaniu Bitcoina, kopaniu Bitcoina lub łączeniu się z węzłem Bitcoin, zostanie oskarżony o przestępstwa".

Jeśli tak się stanie, istnieje duża szansa, że ​​nie zobaczymy więcej BTC. Kwestie i zmartwienia związane ze środowiskiem są teraz bardzo w głowach ludzi i stają się coraz ważniejsze dla wielu ludzi, więc może to być coś, co zabija Bitcoina. Trudno powiedzieć. Jeśli duża liczba górników przejdzie na energię słoneczną, wiatrową, hydroelektryczną lub geotermalną, ślad węglowy zostanie znacznie zmniejszony, ale nadal będzie znaczący.

źródło: https://en.brinkwire.com/finance/climate-fears-could-kill-out-cryptocurrency-according-to-a-bitcoin-price-crash-prediction/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.