Amazon planuje w tym roku akceptować płatności kryptowalutami


Nowe ogłoszenie o pracy pokazuje, że Amazon szuka eksperta ds. cyfrowej waluty i blockchain

Według nowego ogłoszenia o pracę, Amazon zatrudnia menedżera ds. walut cyfrowych i łańcucha bloków. Po raz pierwszy zgłoszony przez Insidera, gigant e-commerce szuka „doświadczonego menedżera produktu do opracowania strategii cyfrowej waluty i blockchain Amazona oraz mapy drogowej produktu”.

Amazon.com nie akceptuje jeszcze kryptowaluty jako formy płatności ale rzecznik Amazona powiedział w oświadczeniu:

„Inspiruje nas innowacja, która ma miejsce w przestrzeni kryptowalut i badamy, jak to może wyglądać na Amazon. Wierzymy, że przyszłość zostanie zbudowana na nowych technologiach, które umożliwią nowoczesne, szybkie i niedrogie płatności, i mamy nadzieję, że jak najszybciej przybliżymy tę przyszłość klientom Amazon„.

Reklamy

Amazon porusza się powoli

Obecnie oddział Amazon Web Services (AWS) zajmujący się przetwarzaniem w chmurze oferuje usługę Managed Blockchain. Usługa umożliwia użytkownikom dołączanie do sieci publicznych lub tworzenie sieci prywatnych na wielu kontach AWS z platformami open source, Hyperledger Fabric i Ethereum. Według Amazona te struktury blockchain umożliwiają bezpieczne transakcje i udostępnianie danych na rozproszonej i niezmiennej krawędzi

Amazon Web Services, oddział grupy specjalizujący się w usługach przetwarzania w chmurze, również zatrudniał menedżera produktu blockchain w czerwcu 2021r., w szczególności z doświadczeniem w zakresie zdecentralizowanych finansów (DeFi). Oprócz DeFi, kandydat powinien mieć dogłębne zrozumienie ekosystemu cyfrowego, kryptowaluty, powiązanych technologii, a także platformy Hyperledger Fabric o otwartym kodzie źródłowym.

Amazon wdrożył również rozwiązanie Chia do kopania kryptowalut (XCH) na swojej platformie przetwarzania w chmurze AWS w maju tego roku.

źródło: https://news.chastin.com/amazon-envisage-daccepter-les-paiements-en-cryptomonnaies-cette-annee/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.