Górnicy Bitcoin obejmują energię jądrową


Nadszedł czas, aby górnicy Bitcoin poważnie podeszli do zmniejszenia swojego śladu węglowego. Światowy sektor produkcji kryptowalut pochłania niemal niezgłębioną ilość energii – tyle samo, co całe narody. Obecnie wydobycie bitcoinów plasuje się między Kolumbią (kraj liczący 50 milionów ludzi) a Bangladeszem (populacja 163 miliony) pod względem zużycia energii. Podsumowując, sieci Bitcoin odpowiadają za niewiarygodne 0,32% światowego zużycia energii i aż 0,13% globalnej rocznej całkowitej emisji dwutlenku węgla. 

Proces „wydobywania” Bitcoina, choć wirtualny, wymaga ogromnej ilości zasobów ze względu na znaczną moc obliczeniową niezbędną do przeprowadzenia niezwykle złożonych obliczeń w celu rozwiązania problemów „dowodu pracy”, które składają się na blockchain, cyfrowe księga, na której zbudowany jest Bitcoin. Bitcoin jest obecnie wyróżniany ze względu na ogromne zużycie energii w porównaniu z innymi kryptowalutami, nie tylko dlatego, że jest ponad dwukrotnie większy od następnej najczęściej wymienianej kryptowaluty, ale także dlatego, że szczególnie złożony algorytm SHA-256 Bitcoina sprawia, że ​​Bitcoin jest jednym z najbardziej bezpieczne kryptowaluty na rynku sprawiają, że jest to również jedna z najbardziej energochłonnych. 

Reklamy

Bitcoin zebrał w ostatnich miesiącach ogromne ilości negatywnej prasy ze względu na jego znaczny i rosnący ślad kopalny. W kwietniowym wywiadzie dla New York Times Bill Gates zarzucił kryptowalutę za fundamentalną niezgodność z globalną walką ze zmianami klimatycznymi. Nawet Elon Musk, który był największym i najbardziej znanym adwokatem waluty, legitymizował kryptowaluty w oczach opinii publicznej, gdy Tesla kupił 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin i ogłosił, że firma produkująca samochody elektryczne zacznie przyjmować płatności w Bitcoin. W czerwcu dyrektor generalny Tesli ogłosił, że firma ponownie zacznie akceptować Bitcoin jako ważną formę płatności po wydobyciu kryptowaluty przy użyciu mniej więcej połowy czystej energii. 

Teraz, gdy presja jest nasilona, ​​wielu górników Bitcoin rzeczywiście szuka nowych i mniej emisyjnych sposobów na zapewnienie ogromnej ilości energii niezbędnej do utrzymania ich działalności. Podczas gdy przyzwoita część zużycia energii przez Bitcoin – około 39% – jest dostarczana z odnawialnych źródeł energii, w szczególności z elektrowni wodnych, górnicy będą musieli zrobić więcej, aby uniknąć globalnej kontroli. 

Niektórzy górnicy Bitcoina zareagowali, otwierając sklep tuż obok operacji związanych z ropą łupkową i odprowadzając gaz ziemny, który w przeciwnym razie zostałby zmarnowany i wypuszczony do atmosfery jako produkt odpadowy wydobycia ropy. Ta forma wytwarzania energii jest nie tylko praktycznie darmowa, ale także zapobiega upuszczaniu szkodliwych gazów cieplarnianych bezpośrednio do powietrza. Jednak pod koniec dnia nadal spala paliwa kopalne i chociaż gaz ziemny nie zanieczyszcza tak silnie, jak ropa czy węgiel, jego dalsze wykorzystanie stanowi jednak bezpośrednie zagrożenie dla walki ze zmianami klimatu, jak wynika z raportu ONZ. 

Więc jakie całkowicie bezemisyjne opcje są opłacalne, aby zaspokoić ogromne potrzeby energetyczne kryptowaluty? Odpowiedź może bardzo dobrze leżeć w energii jądrowej. Regiony w całych Stanach Zjednoczonych obecnie rozszerzają swoje możliwości w zakresie energetyki jądrowej, podczas gdy wiele firm wydobywających bitcoin wykorzystuje energię o zerowej emisji jako nowe źródło energii. Na przykład Energy Harbor i Standard Power łączą siły, aby dostarczyć energię jądrową do nowego centrum wydobycia bitcoinów w Coshocton w stanie Ohio w ramach tego, co zostało nazwane „przełomową umową przyjazną dla klimatu”, aby zapewnić energię jądrową nowemu centrum wydobycia bitcoinów w Coshocton. Tymczasem Compass Mining zawarł 20-letnią umowę z Okla, kalifornijską firmą zajmującą się zaawansowanym rozszczepianiem atomów, która będzie bezpośrednio zasilać operacje wydobywcze.

Chociaż jest mało prawdopodobne, że energia jądrowa przejmie rolę głównego źródła paliwa dla górników bitcoin na całym świecie, wprowadzenie większej liczby form produkcji zdekarbonizowanej energii na pole gry kryptograficznej jest dobrą wiadomością dla wszystkich. Kryptowaluta nie zniknie w najbliższym czasie, podobnie jak globalne ocieplenie. Ekspansja tej pierwszej fali głównych aktywów kryptograficznych prawdopodobnie nada ton przez długi czas i będzie lepiej dla wszystkich, jeśli ta trajektoria będzie oparta na mentalności dekarbonizacji. 

źródło: https://markets.businessinsider.com/news/stocks/bitcoin-miners-embrace-nuclear-power-1030626740


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.