Eksperci ONZ widzą zrównoważony rozwój w kryptowalutach


Eksperci ONZ uważają, że kryptowaluty i technologia blockchain, która je napędza, mogą faktycznie poprawić ich „zarządzanie środowiskiem”.

Pomimo problemów z gazami cieplarnianymi wytwarzanymi podczas wydobywania bitcoinów, Organizacja Narodów Zjednoczonych uważa, że ​​kryptowaluty i technologia blockchain mogą odegrać ważną rolę w zrównoważonym rozwoju.

W ostatnich miesiącach wiele osób na całym świecie zgłosiło obawy dotyczące wydobywania bitcoinów, energochłonnego procesu, który polega na używaniu przez całą dobę potężnych komputerów do rozwiązywania złożonych problemów matematycznych. Powołując się na obawy środowiskowe, dyrektor generalny Tesli Elon Musk ogłosił, że jego firma nie będzie już akceptować Bitcoina. Doprowadziło to do załamania wartości rynkowej Bitcoina, która wcześniej gwałtownie rosła dzięki zaufaniu tego samego miliardera technologicznego.

Tim Berners-Lee, który napisał kod źródłowy World Wide Web, opisał wydobywanie bitcoinów jako „jeden z najbardziej bezsensownych sposobów wykorzystywania energii”.

Reklamy

Eksperci ONZ uważają, że kryptowaluty mogą faktycznie poprawić zarządzanie środowiskiem. W raporcie z zeszłego miesiąca Organizacja Narodów Zjednoczonych stwierdziła, że ​​przejrzystość jest jednym z najbardziej użytecznych aspektów kryptowalut i może zapewnić wiarygodny rejestr transakcji, zwłaszcza w krajach o słabych instytucjach i wysokim poziomie korupcji. Światowy Program Żywnościowy (WFP) odkrył, że technologia blockchain może zapewnić, że gotówka dotrze do tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Może być również pomocny w ochronie środowiska, ponieważ jest wykorzystywany jako narzędzie do eliminowania nielegalnych połowów w przemyśle tuńczyka. Eksperci ONZ uważają, że technologia może w przejrzysty sposób pokazać, w jaki sposób kraje na całym świecie podejmują działania mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na klimat.

W kwestii zużycia energii ONZ zauważyła, że ​​wielu graczy w branży stara się rozwiązać ten problem, przechodząc na inną metodę weryfikacji transakcji. Według raportu, Fundacja Ethereum powiedziała, że ​​koszt energii każdej transakcji można obniżyć o 99,95%, przechodząc na inną metodę zwaną Proof of Stake lub PoS.

źródło: https://www.hindustantimes.com/world-news/bitcoin-a-climate-calamity-un-experts-see-sustainable-development-in-cryptocurrencies-101626605165317.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.