Backblaze: Badania pokazują, że marża zysku Chia jest bardzo niska


Kiedy kryptowaluta Chia (XCH) oficjalnie zadebiutowała w kwietniu, przewidywano, że zasoby pamięci masowej wyschną, ponieważ ta nowo wydana kryptowaluta opierała się na niewykorzystanej przestrzeni dyskowej do obliczeń. Chociaż niektórzy producenci komponentów pamięci masowej zareagowali w interesujący i niepożądany sposób, aby uniknąć tej sytuacji, w większości przypadków dyski twarde i dyski SSD nie powodowały tak naprawdę efektu niedoboru, jak ludzie doświadczają z kartami graficznymi. Jednym z powodów może być to, że zgodnie z wynikami badań Backblaze marże Chia są bardzo niskie.

Backblaze odkrył w swoich badaniach, że użycie 150 petabajtów (PB) przestrzeni może zarobić 250 000 dolarów w ciągu tygodnia. Zakładając jednak, że cyberprzestrzeń Chia będzie nadal rosła i rosła wykładniczo, przychody wygenerowane po szesnastym tygodniu wyniosą zero. Nawet zakładając, że tempo wzrostu cyberprzestrzeni jest liniowe, dochody będą nadal spadać, chociaż nie będą spadać tak gwałtownie.

Po uwzględnieniu kosztów wydobycia równanie ponownie się zmieni. Backblaze zakłada, że ​​koszt wynosi 5 USD za TB/miesiąc, co daje całkowity koszt wspomnianej powyżej 150 PB przestrzeni na poziomie 175 000 USD. W przypadku wykładniczego wzrostu koszty przewyższą przychody w siódmym tygodniu, aw przypadku wzrostu liniowego przekroczą przychody w 28. tygodniu. Zasadniczo te liczby nie wydają się zbyt optymistyczne dla potencjalnego górnika z Chia.

W swoich badaniach firma Backblaze podkreśliła również, że koszt wydobycia tego rodzaju kopalni jest w rzeczywistości bardzo wysoki, ponieważ wymaga szybkich procesorów wielordzeniowych i szybkich dysków półprzewodnikowych.

Pełny artykuł Backblaze, znajdziesz TUTAJ


źródło: http://www.199it.com/archives/1276234.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.