Ta elektrownia Bitcoin zamienia jezioro w wannę z hydromasażem


Nic nie mówi tak wiele o wpływie kryptowaluty na klimat, jak ożywienie starej elektrowni tylko po to, by wydobywać bitcoiny. Wspomniana elektrownia to nowojorska elektrownia Greenidge, którą kupiła firma Atlas Holdings. Następnie firma zmieniła zadanie elektrowni na wydobywanie bitcoinów. Firma planuje mieć do końca tego roku ponad 18 000 specjalistycznych maszyn do wydobywania bitcoinów. Ale co to oznacza dla klimatu?

Cóż, okoliczne obszary zostaną w dużej mierze dotknięte, ponieważ elektrownia wyrzuca zanieczyszczenia do atmosfery. Najbardziej niepokojącym z nich jest zrzucanie milionów galonów gorącej wody do jeziora polodowcowego zwanego Seneca Lake położonego na północy stanu Nowy Jork. Sytuacja tak bardzo odstraszyła, że ​​dawne lodowate jezioro zostało teraz zredukowane do czegoś w rodzaju wanny z hydromasażem.

Firma jest bardzo dumna z tego, co robi, jak napisali w swoich zgłoszeniach do SEC „Żaden bezpośredni konkurent nie posiada obecnie i nie prowadzi własnej elektrowni do wydobywania bitcoinów. Żadna inna operacja wydobycia bitcoinów na taką skalę w Stanach Zjednoczonych nie wykorzystuje obecnie energii wytwarzanej we własnej elektrowni”. Chyba nie obchodzi ich, że w zasadzie gotują wodę w jeziorze.

Abi Buddington, który mieszka w pobliżu elektrowni, powiedział, że „Jezioro jest tak ciepłe, że czujesz się jak w wannie z hydromasażem”. Zanieczyszczenia nie były wcześniej problemem dla mieszkańców, ponieważ elektrownia w dużej mierze zasilała zbudowaną w pobliżu społeczność. Ale teraz, ponieważ zostało to w zasadzie zredukowane do zysków z wydobycia dla firmy. Są teraz bardzo zaniepokojeni. Firma wyprodukowała ponad 1100 bitcoinów, jak ostatnio zgłoszono w lutym 2021r.

Spółka planuje również zwiększyć wydajność i wykorzystać do 85 MW z łącznej mocy 108 MW stacji. Jezioro to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Elektrownia stale uwalnia również dwutlenek węgla i inne gazy cieplarniane. Według raportu z grudnia 2020r. zakład wyprodukował około 240 000 ton dwutlenku węgla. Liczba ta została odnotowana, gdy zakład pracował tylko na 13% swojej maksymalnej wydajności.

Zakład ma obecnie pozwolenie na emisję 641 000 ton CO 2 rocznie, ale nie możemy być pewni, czy Atlas będzie trzymał się tych granic. Eksperci szacują, że jeśli elektrownia będzie działać na pełnych obrotach, zanieczyszczenie dwutlenkiem węgla może wzrosnąć do 1,06 miliona ton rocznie. Ponadto uwalnia również NOx, który jest znany z raka płuc, astmy, podrażnienia oczu, utraty apetytu i skorodowanych zębów.

Ale hej, oni zarabiają pieniądze…


źródło: https://wonderfulengineering.com/this-bitcoin-power-plant-is-turning-a-lake-into-a-hot-tub/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.