Przewodnik użytkowania puli wydobywczej Chia


Ze względu na wzrost przestrzeni sieciowej, wygrywanie bloków w Chia jest bardzo trudnym zadaniem, dla użytkowników z wieloma dyskami twardymi Chia może zająć miesiące, a nawet lata. Konsolidacja pozwala zawsze wygrywać pieniądze za niewielką kwotę. Na przykład użytkownik zarabia 2XCH co 20 tygodni, gdy sam uprawia rolnictwo, ale może zarobić 0,1XCH co tydzień według bardziej spójnego harmonogramu.

Protokół puli Chia pozwala przydzielić wykresy do „Plot NFT”, co jest trochę jak umowa na kontrolowanym przez ciebie blockchainie, w której możesz ustawić aktualnie przydzieloną pulę. Możesz także zmienić pulę przypisaną przez Plot NFT w dowolnym momencie.

Korzystając z protokołu puli, twój rolnik komunikuje się z określonym serwerem puli i często wysyła do tej puli certyfikat przestrzeni, aby udowodnić, ile masz miejsca do rysowania. W związku z tym kopalnia górnicza może śledzić przestrzeń każdego z jej członków (rolników). Za każdym razem, gdy jeden z członków wygra blok, pula górnicza może przydzielić nagrody proporcjonalnie do ilości miejsca wniesionego przez każdego rolnika.

Dlatego też, pula jest trochę jak ubezpieczenie na loterię: wszyscy członkowie biorą udział w „loterii” Chia i za każdym razem, gdy członek wygra, pula otrzyma nagrodę i rozda ją wszystkim członkom, pomniejszoną o niewielką opłatę. 1,75 XCH jest rozdawane członkom puli wydobywczej, a 0,25 XCH jest rozdawane bezpośrednio rolnikom, którzy wygrali blok. Jako zwycięzca bloku otrzymasz również ułamek 1,75, w zależności od tego, ile masz miejsca i w jaki sposób pula wydobywcza zdecyduje się rozdzielić nagrody.

Reklamy

Jak zacząć łączyć w 6 krokach

Stare działki (działki OG) używane do indywidualnej hodowli nie mogą być używane z nowym protokołem przenośnej puli. Aby wziąć udział w poolingu, musisz utworzyć nowy wykres. Możesz jednak jednocześnie rozwijać wykresy OG i zbiorcze na tym samym komputerze.

Krok 1: Zsynchronizuj pełny węzeł i portfel

Najpierw musisz zaktualizować Chia 1.2 i zsynchronizować swój pełny węzeł Chia i portfel. W zakładce pełnego węzła status powinien być „Zsynchronizowany”, a na karcie portfela w prawym górnym rogu powinien mieć status „Zsynchronizowany”.

Ważne: Jeśli używasz tego samego klucza (24 słowa) na wielu komputerach, przed utworzeniem rysunku NFT należy zaktualizować oba komputery do wersji 1.2+. 
Jeśli utworzyłeś rysunek NFT, a drugi komputer działa w wersji wcześniejszej niż 1.2, nie będzie mógł zobaczyć rysunku NFT. Można to rozwiązać, zamykając aplikację na drugim komputerze i usuwając ~/.chia/wallet/db folder i wszystkie znajdujące się w nim pliki.

Krok 2: Odbierz trochę XCH

Aby rozpocząć łączenie, najpierw musisz włożyć do portfela niewielką ilość nasion chia. Możesz poprosić znajomych o przesłanie Ci kilku mojos (1 mojo to 0.00000000001 XCH) lub skorzystać z https://faucet.chia.net/, aby je zdobyć. Możesz użyć adresu odbiorczego na stronie „Portfel” lub możesz utworzyć nowy adres odbiorczy. Można użyć dowolnego adresu odbiorczego, wszystkie są częścią tego samego portfela.

Krok 3: Utwórz wykres NFT

Gdy będziesz mieć trochę XCH w portfelu, przejdź do zakładki puli i kliknij „Dodaj wykres NFT”. Masz teraz dwie opcje:

 1. Własna pula: NFT tej działki nie będzie połączone z żadną pulą, 1,75 XCH trafi bezpośrednio do twojego portfela. Różni się to od działek OG (oryginalnych), ponieważ działki OG są zawsze zablokowane jako samohodujący się rolnicy.
 2. Pula Połączeń: Dołącz do puli i natychmiast uruchom pulę, o ile wykonasz kilka wątków.

Pamiętaj, że nawet jeśli wybierzesz 1, możesz dołączyć do puli później i możesz zmienić pulę w dowolnym momencie. Jeśli zdecydujesz się dołączyć do puli, wpisz adres URL (musi zaczynać się od https:// ), a następnie sprawdź instrukcje. Jeśli się zgadzasz, utwórz wykres NFT i poczekaj na jego potwierdzenie. Potwierdzenie i wyświetlenie w zakładce „Pula” może zająć kilka minut.

chiaxch.net

Krok 4: Dodaj rysunek

Możesz teraz zacząć tworzyć działki dla tego NFT działek, co oznacza, że ​​działki te będą się częściej „zbierać” i otrzymywać nagrody. Kliknij 3 punkty w Wykresie NFT, dla których chcesz utworzyć wykres, a następnie wybierz „Dodaj wykres”. Spowoduje to wybranie tego wykresu NFT na ekranie wykresu. Jeśli nic nie wybierzesz lub wybierzesz „Brak”, zostanie wygenerowany rysunek OG. Fabuła zawsze będzie powiązana z wybraną przez Ciebie fabułą NFT (lub zawsze OG).

Jeśli korzystasz z CLI lub plotera innej firmy, umieść kursor myszy nad znakiem zapytania na stronie Plot NFT i skopiuj adres umowy puli. Jest to adres, którego musisz użyć podczas rysowania, określając -c parametry. Uwaga: Używając interfejsu CLI do rysowania w puli, nie używaj -p parametrów, po prostu używaj ich -c. Nadal możesz -f określać parametry jak poprzednio, a inne parametry pozostają niezmienione.

Reklamy

Krok 5: Zarządzaj wykresem NFT

Powinieneś zobaczyć swój wykres w interfejsie Plot NFT. Status powinien mieć wartość „Łączenie”. Tutaj możesz zobaczyć swój poziom trudności, liczbę zdobytych punktów i punkty, które według puli posiadasz (bilans punktów).

Trudność to inna wartość NFT każdego grafu, która określa trudność znalezienia dowodów dla tych grafów. Zostanie to ustawione automatycznie, dzięki czemu Twój rysunek będzie często znajdował dowód (co kilka minut lub godzin). Każdy znaleziony dowód da dodatkowe difficulty punkty. Rolnicy posiadający wiele działek będą mieli wyższy stopień trudności, aby utrzymać niskie zużycie dysku.

Punkty to sposób obliczania liczby dowodów znalezionych przez wykres. Każda działka k32 dostanie średnio 10 punktów dziennie, niezależnie od stopnia trudności. Punkty różnią się od Chia (XCH). Punkty po prostu odzwierciedlają wartość ukończonej uprawy. Pomyśl o tym jako o narzędziu księgowym. Pula wydobywcza jest odpowiedzialna za regularne nagradzanie XCH na podstawie zdobytych punktów, a następnie resetowanie punktów do 0.

Aby zmienić pulę, kliknij przycisk „Zmień pulę” i wprowadź nowy adres URL puli. Należy pamiętać, że istnieje okres oczekiwania na basen zastępczy, który może wynosić od kilku minut do około godziny. W takim przypadku nie zamykaj aplikacji. Możesz zmieniać pulę tyle razy, ile chcesz, bez żadnych kar i rejestracji. Pamiętaj, że jeśli zmienisz pulę, Twoja stara pula nie będzie już zobowiązana do płacenia Ci więcej niż już zapłaciła.

Należy upewnić się, że punkty znalezione w ciągu ostatnich 24 godzin są dokładne. Każdy k32 powinien otrzymać około 10 punktów dziennie, więc jeśli masz 100 k32 wykresów, powinieneś otrzymać około 1000 punktów dziennie. Upewnij się, że Twoje saldo punktów wzrośnie. Po otrzymaniu płatności saldo punktów zostanie zresetowane do zera. Kropki pojawią się losowo, ponieważ znalezienie dowodu nadal jest losowe. Dlatego oczekuje się, że będzie dużo zmian i czas powodzenia i pecha.

chiaxch.net

Krok 6: Oczekiwanie na płatność

Teraz skończyłeś. Jeśli Twoje saldo punktów rośnie, oznacza to, że łączysz się poprawnie, powinieneś sprawdzić swoją pulę, aby zobaczyć, jak często występują płatności, i selektywnie logować się do interfejsu puli.

Dodatkowe informacje

Wieloobrazowy NFT

Możesz mieć wiele działek NFT na tym samym kluczu i można je sadzić w tym samym czasie. Możesz także uprawiać oryginalne (OG) działki.

Wiele komputerów

Możesz wprowadzić swoje 24 słowa do różnych komputerów, a po ich zsynchronizowaniu bieżące informacje o wykresie NFT i puli zostaną automatycznie pobrane z łańcucha bloków. Wszystkie informacje o Twojej puli wydobywczej, rysowaniu NFT i adresie inteligentnej umowy są w pełni zarchiwizowane w łańcuchu bloków i można je przywrócić za pomocą 24 słów. Pamiętaj, aby przeczytać ważne instrukcje w kroku 1 dotyczące aktualizacji do nowej wersji na wszystkich komputerach.

Wieloklawiszowy

Możesz też mieć wiele kluczy jednocześnie, ale bądź ostrożny. Każdy klucz musi być synchronizowany osobno, jeśli zmienisz pulę na jednym komputerze (komputer A), to musisz zsynchronizować swój portfel na komputerze B do farmy osobno. Jeśli komputer B ma wiele kluczy, pamiętaj, aby zsynchronizować każdy klucz z najnowszymi zmianami w wykresie NFT.

Opłata za basen

Opłata za pulę odnosi się do niewielkiej opłaty, którą pula pobiera podczas przydzielania nagród rolnikom.

Opłaty za blockchain

Opłaty za blockchain to opłaty płacone twórcom bloków (rolnikom), aby zachęcić ich do uwzględnienia Twojej transakcji. Opłata wynosi obecnie 0, ale wraz ze wzrostem wykorzystania blockchain może wzrosnąć. Gdy opłata wzrośnie, być może będziesz musiał zapłacić niewielką kwotę Chia, aby dokonać transakcji. Wysłanie XCH na adres to transakcja blockchain, ale tworzenie NFT działki lub zmiana puli też jest transakcją i wymaga opłaty. Interfejs użytkownika zostanie zaktualizowany, aby zawierał pole kwoty opłaty, a wskazówki będą tutaj wyświetlane, gdy opłata będzie wymagana.

Nieprawidłowy stan

Jeśli wejdzie w nieprawidłowy stan, musisz ponownie dołączyć do puli lub ponownie przejść do puli. Może się to zdarzyć, jeśli GUI zostanie zamknięty przed zakończeniem operacji przełączania puli. Kliknij „Zmień pulę”, wprowadź ponownie adres URL puli lub przełącz się na własną pulę. Czasami może być konieczne poczekanie na zakończenie limitu czasu przełączania puli.

Adres do płatności

Nagroda za blok jest podzielona na dwie części, część górniczą 1,75 XCH i część rolniczą 0,25 XCH. 0.25 XCH zostanie przeniesione na adres docelowy twojego farmera, który jest taki sam jak działka OG. Można to skonfigurować na karcie Farm w GUI lub pod config.yamladresem farmer.xch_target_address. 1.75XCH jest wpłacane do puli wydobywczej, a instrukcję płatności używaną przez pule wydobywczą do zapłaty można ustawić w pliku konfiguracyjnym w sekcji pool_list.

Zdalny kombajn

Zdalny kombajn działa jak zwykle. Nie potrzebują żadnych kluczy, możesz użyć -f-c parametrów, aby rysować bezpośrednio na innej maszynie. Maszyna rolnika musi mieć klucz -f prywatny klucza i klucz prywatny portfela, który utworzył NFT działki. Twój kombajn będzie częściej znajdować dowody, gdy zostanie złożony, ponieważ jest to mniej trudne. Teraz możesz zobaczyć zdalną mapę kombajnu po wykonaniu chia farm summary.

Interfejs linii komend

Korzystając z CLI, możesz wykonywać te same operacje, co przy użyciu GUI. Pojawiło się nowe polecenie o nazwie chia plotnft Wpisz, chia plotnft -h aby zobaczyć wszystkie dostępne podpolecenia:

» chia plotnft -h
Usage: chia plotnft [OPTIONS] COMMAND [ARGS]...

Options:
 -h, --help Show this message and exit.

Commands:
 claim      Claim rewards from a plot NFT
 create     Create a plot NFT
 get_login_link Create a login link for a pool. To get the launcher id, use
         plotnft show.

 inspect     Get Detailed plotnft information as JSON
 join      Join a plot NFT to a Pool
 leave      Leave a pool and return to self-farming
 show      Show plotnft information

Aby utworzyć wykres NFT, użyj chia plotnft create -u https://poolnamehere.com, wprowadź adres URL puli, która ma być używana. 
Aby przełączyć basen, możesz użyć chia plotnft join, aby wyjść z basenu (przełącz na samodzielną uprawę), użyj chia plotnft leave
To show polecenie może być użyte do sprawdzenia aktualnego salda punktowego. Rysunek CLI z tym create_plots samym wcześniej, ale zostanie -p zastąpiony -cchia plotnft show tutaj należy użyć adresów z umowy puli kopalni.


źródło: https://www.chiaxch.net/2364.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.