Uruchomiono oficjalny protokół POOL


Nadszedł nowy format fabuły. Uaktualnij do wersji 1.2.0 oprogramowania Chia Blockchain, aby rozpocząć kreślenie dla pul i pamiętaj o skonfigurowaniu Plot NFT, zanim to zrobisz. Oryginalne działki będą nadal przeznaczone do samodzielnej uprawy, ale nie będą mogły być bezpiecznie wykorzystywane w basenach.


Niecałe 3 miesiące temu doszło do pierwszej transakcji chia. W kolejnych dniach otrzymaliśmy prawdziwą cenę monety, która była znacznie wyższa niż oczekiwaliśmy. Chociaż była to bonanza dla wszystkich, którzy wcześnie zaczęli uprawiać ziemię, doprowadziło to do eksplozji przestrzeni sieciowej z około 100 pebibajtów w momencie startu do ponad 30 eksbibajtów dzisiaj.

Natychmiast zabraliśmy się do pracy po uruchomieniu transakcji, wdrażając standardowy protokół bezpiecznego poolingu zgodnie z planem przedstawionym we wcześniejszym poście. Nastąpiło to w niezwykle przyspieszonym harmonogramie i nadaliśmy priorytet pulom przenośnym niż statycznym ze względu na przytłaczający popyt. Zespół napisał i przetestował ponad dziewięć tysięcy linijek kodu, które są teraz gotowe do użytku publicznego. Możesz zacząć tworzyć wykresy z obsługą puli już teraz, nawet przed wybraniem puli, od której chcesz zacząć – lub nawet podjęciem decyzji, że chcesz jej użyć. Protokół poolingu ma kilka ważnych funkcji, które mają na celu uczynienie Chia najbardziej zdecentralizowaną kryptowalutą na świecie.

Reklamy

Dzięki protokołowi przenośnego łączenia możesz przełączać się między pulami, a nawet wrócić do samodzielnego łączenia (czyli nie być w ogóle w puli), kiedy tylko chcesz. Najgorsze, co może zrobić pula, to uszczuplenie nagród, które powinieneś od nich otrzymać, i możesz sprawdzić, czy robią to samodzielnie. Nie mogą powstrzymać cię przed odejściem.

Z drugiej strony, baseny gwarantują, że będą w stanie zebrać wszelkie nagrody blokowe, które znajdzie ktoś, kto aktualnie je uprawia. Istnieje rozsądny podział tej nagrody dla rolników, aby zachęcić ich do odebrania nagrody, gdy ją znajdą. Podwójna hodowla jest niemożliwa i nie ma potrzeby tworzenia basenów dla hodowców, którzy chcą z nimi korzystać. Pule mogą umożliwić rolnikom dołączanie i odchodzenie w dowolnym momencie, a grupy konkurują w oparciu o opłaty i usługi. Wprowadziliśmy nawet haczyki, aby upewnić się, że jeśli jakiekolwiek inne kryptowaluty będą chciały przejść na dowody przestrzeni i czasu oparte na istniejących przenośnych wykresach puli Chia, będą w stanie zachować funkcjonalność puli, ale pamiętaj o aktualizacji do wersji najnowsze oprogramowanie do drukowania, aby upewnić się, że ta funkcja będzie działać dla Ciebie.

Funkcjonalność przenośnego basenu jest zbudowana w całości na podstawowym środowisku programowania chia, nie wymaga żadnych widelców, aby zacząć działać, i sprawia, że ​​​​rolnicy, a nie baseny, tworzą bloki, co jest dużym dobrodziejstwem dla bezpieczeństwa i decentralizacji. Nawet jeśli kabała puli miałaby zdobyć ponad 51% przestrzeni sieciowej, nie mogliby przeprowadzić ataku 51% na sieć, chyba że wystarczająca liczba ich rolników również chciałaby wziąć udział w ataku. Do uczestnictwa nie są wymagane żadne depozyty zabezpieczające ani minimalne salda, użytkownik może tworzyć działki i niemal natychmiast zacząć otrzymywać wypłaty.

Istniejące działki, które nie korzystają z przenośnych puli, będą nadal działać poprawnie. Jeśli chcesz przełączyć istniejącą farmę na łączenie w pulę, możesz przerobić jedną działkę na raz, pozostawiając stare działające. Jeśli masz wystarczająco dużą farmę, aby otrzymywać częste nagrody, zalecamy w ogóle nie korzystać z puli. Dziennie odbywa się prawie 5000 wydarzeń z nagrodami, więc każdy, kto ma pięć tysięcznych całkowitej powierzchni sieci, dostanie średnio około jednej nagrody dziennie, co skutkuje niewielką różnicą w ciągu miesięcy. Ze względu na przytłaczającą popularność farmy Chia, pięć tysięczna przestrzeni sieciowej to wciąż dużo, ale jest to znacznie mniej niż równoważna proporcja przestrzeni w Bitcoin – zarówno ze względu na możliwość samodzielnego tworzenia puli, jak i po to, by pula osiągnęła wystarczająco duży rozmiar być opłacalnym.


źródło: https://www.chia.net/2021/07/07/official-pooling-launched.en.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.