Pierwszy kwartalny raport Rady Górnictwa Bitcoin Michaela Saylora


Kontrowersyjna organizacja odbyła swój pierwszy poważny briefing publiczny, omawiając ważne aspekty przemysłu wydobywczego.

Rada wydobywcza Bitcoin Michaela Saylora z 9 założycielami i 14 nowymi członkami zaprezentowała publicznie swoje badania dotyczące wykorzystania energii w wydobywaniu bitcoinów 1 lipca 2021 r., jako pierwszy krok w próbie przeciwdziałania wielu dezinformacji wokół tego problemu.

Oprócz dyrektora generalnego MicroStrategy, Michaela Saylora, prelegentami panelu byli dyrektor generalny Hut 8 Jaime Leverton, dyrektor generalny Argo Peter Wall oraz Darin Feinstein, założyciel Blockcap i Core Scientific.

Wraz z 14 nowymi członkami spółek górniczych oraz 9 członkami założycielami, rada reprezentuje obecnie 32% przemysłu wydobywczego.

Jednym z wyzwań rady jest zapoznanie opinii publicznej z kilkoma podstawowymi pojęciami dotyczącymi ilości energii zużywanej w górnictwie oraz procentu zrównoważonych źródeł w tym miksie energetycznym.

Reklamy

Wielki Exodus z Chin

Dla tych, którzy są w przestrzeni od dekady, trudno uwierzyć, że ten chiński zakaz jest prawdziwy, ale ponieważ minęły dni od pierwszego edyktu w maju 2021r., staje się coraz bardziej jasne, że tym razem Chiny są poważne — prawdopodobnie chcąc chronić swój własny cyfrowy juan.

Wraz z rozwojem tej historycznej zmiany w krajobrazie bitcoinów, jej dalekosiężne skutki stają się coraz bardziej wyraźne.

Ponieważ wskaźnik hashowania spada do historycznych minimów, głównie z powodu odejścia lub zamknięcia chińskich górników, działalność wydobywcza stała się bardziej dochodowa dla pozostałych górników na całym świecie.

Ta zmiana dominacji hash rate nieumyślnie spowodowała wzrost odsetka odnawialnych źródeł energii wykorzystywanych w sieci Bitcoin, ponieważ firmy wydobywcze poszukują najbardziej opłacalnych źródeł energii, które na ogół są odnawialnymi źródłami energii na obrzeżach sieci.

Ponadto wykorzystanie węgla w Chinach – głównie poza porą deszczową, ale także używanego przez cały rok w niektórych górnictwie – nie będzie już czynnikiem.

Chińscy górnicy przenoszący się teraz prawdopodobnie pozostawią starszy sprzęt, taki jak S9, na rzecz bardziej energooszczędnych ASIC, takich jak S19.

Większe operacje w miejscach takich jak Ameryka Północna mogą teraz liczyć na łatwiejszy dostęp do najnowszych i najbardziej wydajnych modeli (S19 jest pięć razy bardziej wydajny niż S9).


źródło: https://www.nasdaq.com/articles/michael-saylors-bitcoin-mining-councils-first-quarterly-report-2021-07-02


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.