Jak bezpiecznie kopać monety XCH w wielu kopalniach i jak wydobywać więcej monet Chia?


Ten sposób nie był przeze mnie sprawdzany, jest wyłącznie w celach informacyjnych – możesz to wykonać na własną odpowiedzialność jeśli masz b.dobrą znajomość sprzętu.

Reklamy

Jak używać Windows i Hyper-V do bezpiecznego kopania wielu puli wydobywczych z tej samej działki. Każde multi-kopanie wymaga około 4 GB pamięci RAM. Możesz zaoszczędzić trochę pamięci RAM, uruchamiając wiele gałęzi na jednej maszynie wirtualnej, o ile pozostają one z dala od Twojej puli wydobywczej. Na koniec zostaną dostarczone inne sugestie dla zaawansowanych użytkowników z doświadczeniem w sieci korporacyjnej. W tym przewodniku założono, że farma komputerów z systemem Windows ma przynajmniej część magazynu dołączonego lokalnie i nie ma sieci VLAN. Dostosuj odpowiednio do swojej konfiguracji. Używanie Linuksa z tą architekturą jest dobrym argumentem, ponieważ jest znacznie bardziej tolerancyjny na pamięć.

 1. Upewnij się, że wirtualizacja jest włączona w BIOS-ie naszej płyty głównej. Inaczej będzie w przypadku Intela i AMD, a konfiguracja będzie inna u różnych producentów płyt głównych. 
 2. Włącz funkcję Hyper-V w systemie Windows 10. Kliknij Start, wprowadź funkcje i wybierz włączanie i wyłączanie funkcji systemu Windows oraz sprawdzanie funkcji Hyper-V i wszystkich usług podrzędnych. Restart.
 3. Pobierz narzędzie do tworzenia multimediów w systemie Windows 10 i użyj go do utworzenia obrazu ISO. Nie aktualizuj swojego komputera na tym etapie.
 4. Otwórz Menedżera funkcji Hyper-V i kliknij Menedżer przełączników wirtualnych na prawym panelu .
 5. Po utworzeniu domyślnego przełącznika utworzymy nowy wirtualny przełącznik. Wybierz typ Sieć zewnętrzna, aby wybrać aktywną kartę sieciową, i zaznacz pole Zezwalaj systemowi operacyjnemu zarządzania na udostępnianie karty sieciowej . Jeśli korzystasz z sieci VLAN, skonfiguruj je tutaj poprawnie. Nazwij przełącznik vSwitch „Zewnętrzny” i kliknij „OK”.
 6. Utwórz nową maszynę wirtualną. Kliknij Nowy -> Maszyna wirtualna . Opcje, które wybierzesz, są następujące:
  1. Nazwa: Nazwij maszynę wirtualną czymś możliwym do zidentyfikowania
  2. Lokalizacja: działa na SSD
  3. Wybierz Gen 2 dla Windows i nowoczesnych dystrybucji Linuksa
  4. Pamięć budzi kontrowersje. Zapewnij 4-6 GB, gdy nie wybrano pamięci dynamicznej lub 2 GB, gdy wybrano pamięć dynamiczną. Używam tego.
  5. Połącz się z zewnętrzną kartą sieciową
  6. Sprawdź nazwę swojego dysku i określ jego rozmiar. Są one domyślnie dynamicznie rozwijane, co jest dobre, więc nie musisz się zbytnio martwić.
  7. Wybierz instalację systemu operacyjnego z obrazu rozruchowego i przejdź do obrazu ISO utworzonego w kroku 3
  8. Kliknij Zakończ.
 7. Po utworzeniu maszyny wirtualnej kliknij ją i kliknij Ustawienia. Przeglądaj liczbę procesorów i ustaw co najmniej 4 rdzenie. W porównaniu z innymi hipernadzorcami Hyper-V jest bardzo odpowiedni dla jąder z nadmiarową alokacją, więc upewnij się, że Twoja maszyna wirtualna ma wystarczającą moc obliczeniową, aby działać szybko. Ponadto, jeśli korzystasz z sieci VLAN, skorzystaj z tej możliwości, aby skonfigurować kartę sieciową gościa.
 8. Uruchom maszynę wirtualną i naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić ją w ustawieniach systemu Windows.
 9. Zainstaluj system Windows 10.
 10. Utwórz lokalnego użytkownika nazwanego tak, jak moneta, której będziesz używać, i wybierz silne hasło.
 11. Zaktualizuj okna
 12. Przejdź do ustawień i kliknij Dodaj sprzęt -> Karta sieciowa i dodaj domyślny przełącznik do maszyny wirtualnej
 13. systemie hosta udostępnij wszystkie katalogi rysunków wszystkim osobom z uprawnieniami tylko do odczytu . Wszyscy są tylko dla uwierzytelnionych użytkowników, a nie dla anonimowych, więc nie pozwala to na anonimowy dostęp do Twojego serwera.
 14. Utwórz lokalnego użytkownika w systemie hosta , a nie administratora, o tej samej nazwie i haśle, co konto lokalnego komputera VMVM
 15. Zainstaluj oprogramowanie monety w systemie VM, dodaj udostępniony katalog z systemu hosta i przekaż port do zewnętrznego adresu IP maszyny wirtualnej. Ten adres IP będzie w tej samej sieci, co system hosta lub zdefiniowana sieć VLAN.
 16. Powtórz to dla każdej monety, którą biegasz. Obecnie nie zalecam używania tego procesu do umieszczania samej Chia w maszynie wirtualnej, ponieważ nadal istnieje więcej punktów awarii niż w przypadku pracy natywnej, ale jeśli jesteś bardzo zaniepokojony bezpieczeństwem, możesz. Możesz również użyć tej metody, aby podzielić każdą monetę na własną sieć VLAN, ponieważ cała komunikacja z hostem odbywa się przez wewnętrzny most. W przypadku segmentowania maszyn wirtualnych w modelu zerowego zaufania należy utworzyć nowy wewnętrzny przełącznik wirtualny dla każdej maszyny wirtualnej.

źródło: https://www.chiaxch.net/2297.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.