Testowanie protokołu POOL i Wchodzenie do fazy 2


W lipcu Chia Network wchodzi w drugą fazę testów i wychodzi z oficjalnego protokołu poolingu. Ta faza jest przeznaczona dla operatorów puli w celu przetestowania protokołu puli od końca do końca za pomocą przenośnych wykresów puli związanych z siecią testnet. Ponad 9000 linii nowego kodu – z których większość to Chialisp – zostało napisanych przez zespół od czasu uruchomienia transakcji 5/3, aby zaimplementować to, co zdaniem Chia będzie najlepszym protokołem poolingu dla projektu blockchain do tej pory.

Operatorzy puli i osoby ciekawi jak działa protokół puli, mogą znaleźć kod operacyjny puli referencyjnej w repozytorium GitHub z referencjami puli. Prawidłowa gałąź do testowania to pools.testnet9. Pierwotny plan przewidywał, że pozostawią operatorom puli trzy dni na przetestowanie tej wersji przedpremierowej. Jednak ze względu na świąteczny weekend w Stanach Zjednoczonych spodziewa się, że pełne wydanie tego, co będzie wersją 1.2.0 Chia, nastąpi najwcześniej w tygodniu 5 lipca. Jednak ta faza testowania może nadal zawierać problemy, więc nie ma gwarancji, który dzień 1.2.0 zostanie wydany dla przenośnych działek zbiorczych w sieci mainnet. Daje to również czas operatorom pul na przyjęcie nowych członków pul po wydaniu wersji 1.2.0.

Nadal istnieje 25% szans na to, że Chia Network bedzie musiała dokonać przełomowych zmian w fabule NFT, które wymagałyby ponownego wykreślenia dowolnej przenośnej fabuły połączonej z aktualnym wydaniem przedpremierowym. Chia zaleca rolnikom, aby poczekali na faktyczną wersję 1.2.0 przed wykreśleniem działek, które zamierzają zachować. Przenośne wykresy puli wykonane w sieci testnet nie będą działać w sieci głównej, ponieważ konkretny wykres NFT jest powiązany z siecią, w której jest tworzony.


źródło: https://www.chia.net/2021/06/30/pooling-protocol-phase-2.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.