Chia: Główne czynniki wpływające na cenę dysków twardych


  • Ponieważ cena Chia spada o 70%, oczekuje się, że sprzedaż dysków twardych spadnie.
  • Firma Seagate zwiększyła swoje oczekiwania dotyczące przychodów, zwiększając liczbę składanych dokumentów w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd z 2,85 mld USD do 2,95 mld USD.
  • Rysowanie Chia na SSD i HDD wpłynie na żywotność dysku twardego.
  • Wzrost popytu na dyski twarde zwiększa stopień wykorzystania linii produkcyjnej, w przeciwnym razie linia produkcyjna będzie bezczynna.

Badanie potencjału zielonych alternatyw Bitcoin obejmuje skupienie uwagi na zaktualizowanym mechanizmie konsensusu. Chia Network słynie z ochrony środowiska, ponieważ nie opiera się na mechanizmie sprawdzania poprawności pracy w celu ochrony sieci. Chia została zbudowana przez Brama Cohena, twórcę BitTorrenta, i działa w oparciu o dowód protokołu przestrzeni i czasu, który wymaga dysku twardego do rysowania bloków. Ze względu na histerię wczesnych użytkowników, ceny dysków SSD i HDD poszybowały w górę.

Wydobywanie złota na dysku twardym

Zielony marketing wydobywczy Chia Network pozytywnie wpłynął na nastawienie opinii publicznej do górnictwa. Ta sieć stanowi energooszczędną alternatywę, ponieważ opiera się całkowicie na dyskach twardych. Raport pokazuje, że brakuje dysków twardych zarówno w sprzęcie korporacyjnym, jak i konsumenckim. W wietnamskim raporcie podkreślono, że dyski twarde klasy korporacyjnej są odsprzedawane chińskim konsumentom. Ponadto chiński reporter WuBlockchain ujawnił, że koszt dysku twardego WD 16T wynosi 1500 USD.

Dwóch najbardziej znanych dostawców dysków twardych, Digital Western i Seagate, informuje, że wydobycie Chia wywarło znaczący wpływ na rynek. Dysk twardy służy do przechowywania rysunku, a dysk SSD służy do szybszego rysowania. Bram Cohen podkreślił, że dyski klasy konsumenckiej nie nadają się do rysowania, a wytyczne Chia mówią, że „każdy, kto ma telefon komórkowy [lub] laptop, może dokończyć rysowanie”, co wydaje się trywialne.

Filecoin wykorzystuje podobny nowatorski mechanizm konsensusu, który wywołał znaczną ilość szumu w Chinach. Według Context, sprzedaż dysków twardych w Europie gwałtownie wzrosła. Dane z kwietnia pokazały, że sprzedaż korporacyjnych dysków twardych 10 TB wzrosła o 260%, sprzedaż konsumenckich dysków twardych wzrosła o 167%, a sprzedaż dysków twardych do monitoringu wzrosła o 116%.

Ponadto w raporcie Bank of America wskazano, w jaki sposób Chia stała się katalizatorem gwałtownego wzrostu popytu, podobnie jak Gus Richard, który podkreślił, że Chia stanowiła jedynie 6% wzrost łącznej sprzedaży dysków twardych w czerwcu.

z drugiej strony

  • Chia nie jest jedyną kryptowalutą, która opiera się na mechanizmie konsensusu przy użyciu dysków twardych.
  • Dyski twarde klasy konsumenckiej prawdopodobnie nie spełnią wymagań dotyczących górnictwa Chia, a użytkownicy mogą być zmuszeni do zakupu droższego sprzętu.
  • Wraz ze wzrostem trudności rysowania górnicy mają większą motywację do jak najszybszego wejścia do Chia, a jednocześnie do znalezienia równowagi trudności.
  • Po tym, jak rząd zakazał wydobywania kryptowalut, Chiny nadal zezwalały na wydobywanie Chia.

Cena to główny wyznacznik

Cena Chia określa, w jaki sposób sprzedawcy i dystrybutorzy zarządzają swoimi dostawami. Dyrektor finansowy Seagate, Gianluca Romano, podkreślił, że Chia pomogła firmie poprawić jej możliwości cenowe i produkcyjne. WuBlockchain poinformował również, że ponieważ cena Chia spadła o 70% w ciągu ostatnich 30 dni, cena dysków twardych spadła z 1500 USD do 400 USD.

Dla zwykłych konsumentów wyższe ceny nie stanowią już problemu. Gus Richards podkreślił, że Seagate i WD nie zapewnią dodatkowej pojemności, aby zaspokoić potrzeby górników. Uważa, że ​​histeria wokół Chia jest „krótkotrwała” i że firma przekroczyła podaż. Podobnie Romano stwierdził, że obie firmy są entuzjastycznie nastawione do Chia, ponieważ pomaga wykorzystać dodatkową pojemność dodaną w poprzednich miesiącach.

Wpływaj na środowisko poprzez popyt

Ponieważ Chia znacznie skraca żywotność sprzętu, braki dysków twardych mogą się powtórzyć. MyDrive informuje, że Chia może skrócić żywotność dysku SSD o pojemności 512 GB do 40 dni i skrócić żywotność dysku SSD o pojemności 1 TB do 60 dni. Aby to odzwierciedlić, dostawcy zmieniają swoje zasady gwarancji, a Galax ostrzega, że ​​wydobycie spowoduje unieważnienie gwarancji.

Artykuł opublikowany przez Bloomberg uważa, że ​​duża rotacja sprzętu doprowadzi również do wzrostu ilości „niebezpiecznych odpadów elektronicznych”. John Wu, prezes Ava Labs, również podkreślił, że należy zakupić więcej sprzętu, aby sprostać rosnącym trudnościom rentowności.


źródło: https://www.chiaxch.net/2288.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.