Organizacja Narodów Zjednoczonych zatwierdziła blockchain jako zbawiciela klimatu


Zmiany klimatyczne zawsze znajdowały się na szczycie agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych, a także państw narodowych w ostatniej dekadzie. Organizacja Narodów Zjednoczonych najwyraźniej znalazła odpowiedź, i to dla wielu tym razem w raczej nieprawdopodobnej formie.

W niedzielę Organizacja Narodów Zjednoczonych zatwierdziła wykorzystanie technologii blockchain do rozwiązywania problemów związanych ze zmianami klimatycznymi w związku ze wzrostem emisji dwutlenku węgla podczas wydobycia kryptowalut. Górnicy już pracują nad zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla poprzez postęp technologiczny.

Blockchain na ratunek

Technologia Blockchain zostanie wykorzystana przez ONZ do pomocy krajom w rozwiązywaniu problemów klimatycznych. W poście na stronie internetowej ONZ w niedzielę ONZ ujawniła, że ​​będzie nadal badać zastosowania technologii blockchain, aby uzyskać dostęp do wiarygodnych danych na temat emisji gazów cieplarnianych, między innymi.

ONZ podkreśliła również, że technologię stojącą za kryptowalutami i aktywami cyfrowymi można wykorzystać do rozwiązania globalnych obaw związanych ze zmianami klimatycznymi.

Organizacja Narodów Zjednoczonych podkreśliła, że ​​„kryptowaluty i technologia, która je napędza, mogą odgrywać ważną rolę w zrównoważonym rozwoju i poprawie naszego zarządzania środowiskiem”.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wyraziła zaufanie do blockchain ze względu na przejrzystość w walce z oszustwami, finansowanie projektów związanych z klimatem i rynkami czystej energii.

Złe wyniki kryptowalut i proponowane rozwiązanie

Kryptowaluty odbierają ciepło ze względu na stale rosnące zużycie energii i wymagania działalności wydobywczej. Niedawno Elon Musk ujawnił, że ze względu na wysokie zużycie energii z węgla w wydobyciu Bitcoina, Tesla (NASDAQ: TSLA ) tymczasowo wycofa się z akceptowania Bitcoina jako formy płatności.

Decyzja spowodowała spadek ceny bitcoina poniżej 40 000 USD i od tego czasu nie powróciła. Ilość energii zużytej na wydobywanie bitcoinów jest większa niż zużycie energii w całej Argentynie, zgodnie z raportem Uniwersytetu Cambridge.

Jednak rozwój dużych kopalń zasilanych energią słoneczną, które były wspierane przez Jacka Dorseya, znacznie zmieni kierunek. Krytyka kryptowalut i dążenie do zwiększenia efektywności energetycznej spłyną do innych sektorów, co sprawi, że będzie to wielka wygrana w walce ze zmianami klimatycznymi.

Rozwiązania Blockchain mogą również zapewnić przejrzysty sposób podejmowania działań przez narody, podczas gdy zdecentralizowany charakter kryptowalut doprowadzi do powszechnego przyjęcia kopalni słonecznych i nowych form energii.

Z drugiej strony

  • Przejście na alternatywne źródła energii jest kosztowne i prawdopodobnie nie zostanie przyjęte na całym świecie.
  • Rynek kryptowalut , który przeżywał boom na początku tego roku, znajduje się w trendzie spadkowym z powodu zamknięcia działalności wydobywczej w Chinach, a niektórzy eksperci twierdzą, że w najbliższym czasie może nie powrócić.

Mining Corporation zbiera ponad 100 USD, aby zamienić odpady węglowe w krypto

W innych wydarzeniach amerykańska korporacja górnicza Stronghold Digital Mining zebrała aż 105 milionów dolarów z dwóch prywatnych papierów wartościowych, aby sfinansować swój projekt, który przekształca odpady węglowe w krypto.

Według firmy węgiel odpadowy zostanie przekształcony w energię, podobnie jak w dużej elektrowni wodnej, która następnie zostanie wykorzystana do wydobycia bitcoina. Większość światowych odpadów węglowych została zdeponowana w XIX i XX wieku i jest to dobry rozwój, aby przekształcić je w kryptowaluty.


źródło: https://www.investing.com/news/cryptocurrency-news/the-united-nations-approve-blockchain-as-a-climate-saviour-2543125


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.