Giełda bliźniaków Winklevoss kupiła 4 miliony dolarów w kredytach, aby zrównoważyć emisje co2


Giełda kryptograficzna Tylera i Camerona Winklevossa Gemini kupiła 4 miliony dolarów w ramach offsetu węglowego i zobowiązała się do kontynuowania zakupów, dopóki bitcoin nie będzie w pełni zasilany energią odnawialną, według Bloomberga .

Gemini kupił offsety od Climate Vault, organizacji non-profit z University of Chicago, która kupuje pozwolenia na emisję dwutlenku węgla z regulowanych systemów ograniczania i handlu, które istnieją w miejscach takich jak UE, Kanada i Kalifornia.

Ponieważ pozwolenia są kupowane, a następnie usuwane z systemów typu cap-and-trade, każdy zakup powinien oznaczać redukcję emisji. Według Bloomberga, 4 miliony dolarów offsetu Winklevossów usunie z atmosfery około 341 000 ton dwutlenku węgla.

„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Climate Vault, aby zrównoważyć naszą ekspozycję na wydobycie nieodnawialne i przyczynić się do dekarbonizacji bitcoinów” – powiedział Tyler Winklevoss w oświadczeniu firmy.

Korekty mają na celu emisje dwutlenku węgla wynikające z technologii portfela Gemini, przechowywania kryptowalut w krótkoterminowym „gorącym” magazynie lub długoterminowym „zimnym” magazynie. Jest to część szerszej inicjatywy giełdy, zwanej Gemini Green, mającej na celu wprowadzenie praktyk proklimatycznych do swoich działań.

„Po prostu odgrywamy naszą rolę, aby zająć się rozmową ESG i składnikiem bitcoina, o którym słyszało wiele osób” – powiedział agencji Bloomberg Tyler Winklevoss. „[Klienci] mogą przyjeżdżać do Gemini i korzystać z opieki Gemini Green i mogą wypełniać swoje mandaty ESG”.

Ten ruch ma na celu uspokojenie klientów Gemini – zwłaszcza instytucji – że ich handel kryptowalutami nie koliduje z ich celami ESG.


źródło: https://markets.businessinsider.com/currencies/news/winklevoss-crypto-bitcoin-carbon-emissions-offset-renewables-esg-2021-6-1030551278


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.