SEC nie ma planów regulacji Bitcoina w 2021r. ale..


Komisja Papierów Wartościwych (USA:SEC) opublikowała program regulacyjny na 2021r. i opuściła Bitcoin i kryptowaluty. Zamiast tego koncentruje się na krótkiej sprzedaży, temacie, który stał się gorącą debatą w następstwie szaleństwa na giełdzie memów z GameStop i AMC Theatres. 

Jest to stosunkowo zaskakujące, biorąc pod uwagę komentarze przewodniczącego SEC dotyczące kryptowalut i tego, jak chciałby widzieć więcej regulacji. 

„Jest to dość niestabilna, można by powiedzieć, wysoce niestabilna klasa aktywów, a inwestorzy skorzystaliby z większej ochrony inwestorów na giełdach kryptowalut” – powiedział Gary Gensler na dorocznej konferencji Financial Industry Regulatory Authority.

Gensler powiedział, że SEC ma prawo do papierów wartościowych i że niektóre kryptowaluty należą do tej kategorii, ale inne, takie jak Bitcoin, nie.

„Obecnie SEC ma dużą władzę w dziedzinie papierów wartościowych i istnieje wiele kryptowalut, które podlegają tej jurysdykcji, ale istnieją pewne obszary, w szczególności handel bitcoinami na dużych giełdach, których społeczeństwo nie jest obecnie tak naprawdę chronione ”.

Gensler naciskał na Kongres, aby w maju podjął działania w zakresie regulacji dotyczących kryptowalut, ale do tej pory niewiele zostało podjętych działań. Jednak jedna z senatorów, Elizabeth Warren, wezwała do rozprawienia się z kryptowalutami z powodu obaw środowiskowych, a nie ochrony inwestorów. 

„Bitcoin wymaga tak dużej aktywności obliczeniowej, że zużywa więcej energii niż całe kraje. Jedną z najłatwiejszych i najmniej destrukcyjnych rzeczy, jakie możemy zrobić, aby walczyć z #ClimateCrisis, jest rozprawienie się z marnotrawnymi dla środowiska kryptowalutami – powiedział Warren podczas przesłuchania.

Program SEC pokazuje, że skupi się ona na ujawnianiu informacji na temat ryzyka klimatycznego, modernizacji struktury rynku, większej przejrzystości w zakresie wykupów akcji oraz spółek krótkiej sprzedaży i akwizycji specjalnego przeznaczenia. Nadal nie jest jasne, kiedy organ regulacyjny planuje zająć się zbliżającym się tematem kryptowalut. 

Obecnie kryptowaluty, takie jak Bitcoin, które zostały uznane za niebędące papierami wartościowymi, wypadają spod jurysdykcji SEC, więc nie jest również jasne, który organ regulacyjny będzie podlegał kryptowalutom, które nie są zabezpieczeniami.


źródło: https://www.thestreet.com/crypto/bitcoin/sec-has-no-plans-to-regulate-bitcoin-or-other-cryptocurrencies-in-2021


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.