Nowa era w górnictwie kryptowalut


Projekt blockchain Chia Coin, którego podwaliny położono w 2017 roku, jest gotowy do przebicia się na rynku kryptowalut. Rosnąca popularność kopania kryptowalut zwiększyła zużycie energii i emisję dwutlenku węgla dla tego biznesu do poziomu, o który martwi się cały świat. To nadmierne zużycie energii, które ujawnia potrzebę różnych technik produkcji, spowodowało, że cała uwaga została zwrócona na Chia Coin, która ma inną technikę produkcji.

W górnictwie blockchain gra jest zepsuta

Wykorzystując niewykorzystane wolne miejsce na dyskach twardych użytkownika zamiast dużej mocy obliczeniowej, Chia Coin różni się od swoich konkurentów pod względem energooszczędności. Chia Coin zmienia zasady gry w górnictwie blockchain, wykorzystując wolne miejsce na dysku komputera.

Podczas gdy karty graficzne o dużej mocy obliczeniowej są używane do kopania bitcoinów i kryptowalut o podobnej logice, produkty z dyskami twardymi i SSD o dużej szybkości odczytu danych są używane do kopania Chia Network. Dzięki tej funkcji Chia Coin przywodzi na myśl kryzys giełdowy w kategorii kart graficznych w minionym okresie. Jak wiadomo, nowe zasoby kart wideo o dużej mocy obliczeniowej wykorzystywane do produkcji kryptowalut stopiły się w krótkim czasie w minionym okresie.

Pierwszym wyborem będą produkty SSD

Ponieważ wydobycie Chia zasadniczo wykorzystuje bezczynne jednostki pamięci, przewiduje się, że dyski SSD o dużej pojemności i wysokich chwilowych prędkościach odczytu/zapisu będą pierwszym wyborem. Produkty SSD wyróżniają się błyskawicznymi prędkościami odczytu i zapisu, które są dość wysokie w porównaniu z dyskami HDD.

Reklamy

Środki rozpoczęte na kryzys giełdowy

Współzałożyciel Incehesap, Nurettin Erzen, stwierdził, że podjął środki ostrożności przeciwko wszelkim kryzysom giełdowym, które mogą wyniknąć z wydobycia Chia, i powiedział: „Ponieważ Chia Network może odczytać/zapisać znacznie więcej danych w ciągu jednej sekundy niż dyski SSD i dyski twarde z klasycznymi rozwiązaniami pamięci masowej, Chia Będzie to pierwszy wybór osób, które przygotowują się do eksploracji sieci.” Producenci produktów do przechowywania danych, którzy wyciągnęli niezbędne wnioski z kryzysu na rynku kart graficznych, już zaczęli podejmować działania w związku z kryzysem na rynku dysków SSD i HDD, którego prawdopodobnie doświadczy Chia Network.

Wspominając, że pomimo wszystkich środków, jeśli podobne szaleństwo kopania kryptowalut nastąpi pod koniec 2020r., Erzen powiedział: „Do produkcji tych urządzeń należy w coraz większym stopniu kontynuować produkcję chipów i półprzewodników. Kryzys w którymkolwiek z łańcuchów zajmujących się dostawami tych produktów może odbić się na całym sektorze.”

„Dążymy do tego, aby konsumenci końcowi nie mieli wojen o zapasy”

Oświadczając, że podjął środki przeciwko wszystkim kryzysom giełdowym, które mogą wyniknąć z wydobycia w Chia, Erzen powiedział: „W zakresie tych środków nadaliśmy priorytet zamówieniom na produkty do przechowywania danych odpowiednie do wydobycia w Chia. Wkrótce otworzymy nową kategorię o nazwie Produkty Chia i zaprezentujemy te produkty naszym odwiedzającym. Dzięki temu strategicznemu posunięciu staramy się działać jak producenci, którzy planują dostarczać produkty bezpośrednio do dużych graczy w branży rolniczej Chia na Dalekim Wschodzie i chronić konsumentów końcowych przed wojnami magazynowymi”

Stwierdzając, że technologia blockchain i kryptowaluty, które odcisnęły swoje piętno w ciągu ostatnich 10 lat, będą nadal obecne w naszym życiu w nadchodzącym okresie, Erzen kontynuuje: „Nawet gdy czytasz te wersy, opracowywane są nowe technologie blockchain, które są na etapie projektu i poprowadzi cyfrowy świat, sektor koncentruje się na natychmiastowych zmianach cen, a nie na tych technologiach i potencjalnych osiągnięciach technologicznych, które obiecują zapewnić. Traktuje je tylko jako walutę. Kiedy nasze spojrzenie na te technologie osiągnie punkt, który jest niezależny od natychmiastowych ruchów cen, zobaczymy, że technologia blockchain zacznie wnosić większy wkład w nasze życie. Mam nadzieję, że dotrzemy do tych dni jak najszybciej.”


źródło: https://www.raillynews.com/2021/06/new-era-in-cryptocurrency-mining/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.