Bitcoin zyskuje złą reputację za promowanie zanieczyszczenia


Kryptowaluty są krytykowane przez świadomych ekologicznie inwestorów, którzy twierdzą, że aktywa cyfrowe to „brudne waluty”.

Na przykład jedna spółka private equity kupiła zlikwidowaną elektrownię węglową, przekształciła ją w spalanie gazu ziemnego i wykorzystała jako „hybrydę elektrowni i wydobycia kryptowaluty”, donosi Financial Times .

Greenidge Generation Holdings oświadczyło, że spodziewa się stać się „jedyną operacją wydobywania bitcoinów notowaną na giełdzie w USA z własnym źródłem zasilania”. W prezentacji dla inwestorów firma inwestycyjna ujawniła, że ​​wydobywa bitcoiny za jedyne 3000 USD.

Aktywiści klimatyczni są jednak przerażeni, że paliwa kopalne będą wykorzystywane do promowania wydobywania kryptowalut i naciskają na organy regulacyjne, aby zaczęły się rozprawiać.

Reklamy

„Sam bitcoin zużywa tyle samo energii elektrycznej, co średniej wielkości kraj europejski” – powiedział w wywiadzie dla Financial Times profesor Brian Lucey z Trinity College w Dublinie. „To oszałamiająca ilość elektryczności. To brudna sprawa. To brudna waluta.

Według indeksu Bitcoin Electricity Consumption Uniwersytetu Cambridge, wydobywanie bitcoinów zużywa 133,68 terawatogodzin rocznie energii elektrycznej, a liczba ta stale rośnie przez ostatnie pięć lat. Patrząc z perspektywy, Szwecja odnotowała 131,8 TWh energii elektrycznej w 2020r., Podczas gdy Malezja zużyła 147,21 TWh energii elektrycznej.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, posunął się tak daleko, że odwołał swoje plany wykorzystania Bitcoin do płatności za pojazdy Tesli, twierdząc, że „kryptowaluta jest dobrym pomysłem na wielu poziomach i uważamy, że ma obiecującą przyszłość, ale nie może się to wiązać z dużymi kosztami środowisko.”

Aby pomóc kryptowalutom stać się ekologicznymi, grupa kopaczy kryptowalut powiedziała, że ​​rozważa sprzedaż „zielonego Bitcoina”, sprzedając monety poprzez transakcje, które są weryfikowane w łańcuchu bloków przez komputery zasilane wyłącznie energią odnawialną, donosi Bloomberg.

„Jest rynek, który jeszcze tego nie zna” – powiedział Sheldon Bennett, dyrektor generalny firmy wydobywającej kryptowaluty DMG Blockchain Solutions Inc, dodając, że jego firma prowadziła rozmowy z „wieloma bankami i instytucjami finansowymi”, które chcą kupować Bitcoiny które mogą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zgodność z ESG.


źródło: https://www.nasdaq.com/articles/bitcoin-is-getting-a-bad-rep-for-promoting-pollution-2021-06-01


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.