pytania i odpowiedzi Chia na temat puli wydobywczej


Nagle, gdy nadeszła wiosenna bryza, maszyny górnicze Chia pojawiły się wszędzie.

Odkąd Gamma Pool po raz pierwszy wprowadził podstawy sieci Chia, moc obliczeniowa całej sieci Chia wzrosła z 500PB do 14EB (1EB = 1024PB), a moc obliczeniowa wzrosła prawie 30-krotnie.

Wraz z szybkim wzrostem mocy obliczeniowej całej sieci, stopa zwrotu z pojedynczego T nadal spada, a wydobycie Chia wykazało tendencję do łączenia i monopolizacji czołowych górników. Z punktu widzenia kompleksowej stopy zwrotu, efektywności działania i konserwacji itp., wydobycie Chia nieuchronnie przesunie się w kierunku basenów wydobywczych.

Wydaje się, że administratorzy Chia przewidzieli ten trend z wyprzedzeniem, a oficjalne kopalnie są gotowe do pojawienia się. Ten artykuł został przetłumaczony z oficjalnych pytań i odpowiedzi Chia na temat puli wydobywczej, aby górnicy Chia mogli lepiej zrozumieć oficjalny basen wydobywczy Chia.

Reklamy

P1: Kiedy zostanie wydana oficjalna kopalnia Chia?

Kod referencyjny puli wydobywczej Chia zostanie udostępniony jako Testnet na przełomie maja/czerwca 2021r. Górnicy mogą uruchamiać odpowiednie kody, aby uczestniczyć w sieci testowej. Właściciel puli wydobywczej musi zebrać portfele górników w puli, policzyć udział mocy obliczeniowej i przesłać dochód XCH. Należy podkreślić: wydana wersja testowa nie jest rozwiązaniem kompletnym i wymaga dodatkowej konfiguracji oraz modyfikacji parametrów przez programistę.

P2: Jak mogę uczestniczyć w testnet?

Testnet jest specjalnie zaprojektowany dla programistów i testerów technicznych. Kiedy udostępnimy oficjalne oprogramowanie montażowe Chia do sieci testowej, zapewnimy doświadczonym testerom technicznym wystarczające wskazówki, jak to zrobić. Górnicy bez zaplecza technicznego muszą samodzielnie znaleźć sposób na rozwiązanie problemu z dostępem, a my nie zapewniamy odpowiedniego wsparcia. Możesz zapisać sie na listę tutaj: https://poolchia.com/

P3: Czy można użyć oficjalnego protokołu puli wydobywczej?

Każdy, kto chce dołączyć do Chia Mining Pool, musi utworzyć nowy plik K32. Pliki nowego dysku P można przełączać między różnymi pulami wydobywczymi (w odstępie co najmniej pół godziny) lub można je dodawać do samodzielnie zbudowanych pul wydobywczych. Za każdym razem, gdy plik dysku P znajduje się w łańcuchu poprzez inteligentne transakcje kontraktowe w różnych pulach wydobywczych. Nasza sugestia jest taka, aby w przyszłości stopniowo zastępować istniejące pliki plikami wymiennymi.

P4: Czy muszę płacić XCH, aby zmienić pulę wydobywczą?

Tak. Zmiana puli wydobywczych zajmie 1 mojo (1 bilionowa część XCH). Mojo służy do przeprowadzania transakcji za pośrednictwem inteligentnych kontraktów w łańcuchu bloków. Dla tych, którzy nie mają XCH, możesz zdobyć 100 mojo z oficjalnego kranu Chia. Adres odbioru: https://faucet.chia.net/

P5: Czy mogę jednocześnie farmić stary plik dysku P i nowo dodany plik dysku P?

Górnik będzie obsługiwał zarówno oryginalny (stary) plik dysku P, jak i nowo dodany plik dysku P (plik dysku P z kodem nowej wersji) na jednym komputerze.

P6: Kiedy mogę rozpocząć tworzenie plików wymiennych?

Oczekuje się, że plik wymienny zostanie opublikowany w sieci testowej przed 31 maja 2021r. Jeśli znajdziesz błąd w kodzie, który może wymagać przerysowania wykresu podczas testu, możesz spróbować sobie z tym poradzić. W przeciwnym razie zalecamy zaczekanie na uruchomienie głównej sieci w czerwcu.

P7: Jak przydzielić pliki wymienne do puli wydobywczej?

Najpierw utworzysz Plot NFT (programista wywołuje ten singleton w swoim kodzie) na karcie nowej puli w GUI. Aby utworzyć nowy plik na dysku P, należy mu przypisać określony NFT (w przypadku pliku korzystającego z interfejsu wiersza polecenia zastąpi on klucz publiczny puli (klucz publiczny)). Następnie pliki utworzone za pomocą tego samego „NFT” można przydzielić do puli wyszukiwania na potrzeby rolnictwa.

P8: Czym różni się pula wydobywcza Chia od innych pul do wydobywania kryptowalut?

W porównaniu z większością innych protokołów puli eksploracji szyfrowania, Chia ma trzy główne różnice:

1) Przystąpienie do puli wydobywczej nie wymaga weryfikacji. Przed dołączeniem nie ma potrzeby rejestracji konta na serwerze puli wydobywczej.

2) Rolnicy (operatorzy puli wydobywczej) otrzymują 1/8 nagród XCH i opłat transakcyjnych, a pozostałe 7/8 XCH zostanie przekazanych górnikom, którzy dołączą do puli wydobywczej, w oparciu o procent mocy obliczeniowej.

3) Farmerzy (operatorzy puli wydobywczej) z większą mocą obliczeniową będą kultywować blok zamiast serwera puli.

P9: Jak stworzyć i uruchomić własną pulę wydobywczą?

Jeśli masz doświadczenie w pisaniu innych kodów programu kopania kryptowalut, możesz bezpośrednio zmodyfikować kod puli wydobycia za pomocą kodu „referencyjnej puli wydobycia” w bazie kodów Chia. Zalecany tylko osobom z dobrym OPSEC i doświadczeniem biznesowym do uruchamiania serwera puli wyszukiwania. 

W zależności od kraju / regionu, w którym znajduje się Twoja kopalnia, możesz podlegać opodatkowaniu, zapobieganiu praniu pieniędzy i ograniczeniom prawnym. Ze względu na rentowność XCH, wszystkie pule wydobywcze będą celem hakerów. Jeśli poniesiesz jakiekolwiek straty, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.

P10: Gdzie mogę znaleźć listę basenów wydobywczych Chia?

Zaszyfrowana witryna społeczności zawiera listę wszystkich nadchodzących pul wydobywczych Chia: https://miningpoolstats.stream/chia

Reklamy

Powyższe, to kluczowe informacje o nadchodzącym zapleczu wydobywczym Chia, które jest pełne informacji. Jeśli chodzi o kopalnię Chia, niezależna interpretacja Gamma Pool jest następująca:

  • Podobnie jak w przypadku kopania BTC, skala mocy obliczeniowej wzrasta, a trend w kierunku pul wydobywczych jest nieuniknionym rezultatem.
  • Obecny stan i ścieżka rozwoju puli wydobywczej BTC będą miały pewne znaczenie odniesienia dla puli wydobywczej Chia: baseny wydobywcze z silną stabilnością usług i markami będą się powoli pojawiać, zdobywając coraz większe uznanie górników i dołączając, a nawet tworząc monopol .
  • W odniesieniu do obecnego stanu puli wydobywczej BTC można oszacować, że w przyszłości mogą istnieć instrumenty pochodne, takie jak hedging, opcje mocy mieszania i monety do haszowania energii wokół wydobycia Chia.
  • Istnieją pewne progi techniczne dotyczące eksploatacji basenu wydobywczego Chia. Stabilne działanie i konserwacja basenu wydobywczego Chia oraz mechanizmy bezpieczeństwa będą wyzwaniem dla operatorów basenu wydobywczego Chia. Oprogramowanie do obsługi i konserwacji strony trzeciej otaczające basen wydobywczy Chia będzie miało ogromny efekt.
  • Po udanej ofercie publicznej podmiotu operacyjnego Chia Nework, operatorzy basenów wydobywczych staną w przyszłości w obliczu kwestii regulacyjnych, takich jak prawo i pranie pieniędzy, a zgodność z przepisami stanie się trendem.

źródło: https://www.chainnews.com/articles/567826993286.htm


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.