Jak Chia osiąga zrównoważony rozwój i jest porównywalna z Bitcoinem


Chia to jedna z najnowszych kryptowalut w Internecie. To samo w sobie może nie wymagać twojej uwagi, ale to, co cię przyciąga, to fakt, że Chia jest reklamowana jako kolejna wielka rzecz w przestrzeni kryptowalut. W rzeczywistości obserwatorzy zajmujący się finansami osobistymi i kryptowalutami oznaczyli Chię jako bardzo godnego zaufania narzędzie do śledzenia kryptowalut.

Badacze z osobistych rynków finansowych, realiści rynkowi spekulują, że XCH jest „lepsza niż Bitcoin”. Ale co napędza szum za tą pozornie wczesną kryptowalutą?

Wykonalność i integracja z chmurą

Za jej działanie odpowiada głównie sieć Chia, stworzona przez założyciela BitTorrent, Brama Cohena. U jej podstaw leży kryptowaluta, która jest znacznie bardziej opłacalna niż bardziej dojrzałe kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum. Na przykład dwie ostatnie używają procesu zwanego „Proof of Work”. Ten proces wymaga od użytkowników posiadania wysokowydajnych komponentów obliczeniowych i uruchamiania ich przez długi czas w celu „wydobywania” tych kryptowalut. Technicznie rzecz biorąc, Chia pozwala każdemu użytkownikowi z dość zwykłym komputerem na rozpoczęcie wydobywania waluty.

Sieć Chia Cohena nazywa ten proces raczej „rolnictwem” niż wydobyciem i wskazuje, że zastosowany model jest „dowodem czasu i przestrzeni”, a nie energii. Krótko mówiąc, Chia wykorzysta dostępne wolne miejsce na dysku zamiast kart walutowych, aby zastąpić wysokowydajne karty graficzne i procesory. W rezultacie użytkownicy muszą wskazać, że przydzielają duże porcje miejsca w pamięci na ciągły okres czasu. Można to również zrobić za pomocą dość zwykłej konfiguracji komputera. Biorąc pod uwagę, że koszt dla zwykłych entuzjastów kryptowalut jest znacznie niższy, jest to po prostu bardziej opłacalna waluta w porównaniu do Bitcoin i Ethereum.

Aby uczynić rzeczy bardziej ekscytującymi, Amazon ogłosił, że Chia można wydobywać bezpośrednio na serwerach chmurowych Amazon Web Services (AWS). Według raportu, który zarchiwizował usuniętą stronę opisu AWS China, integracja architektury Chia Network z AWS zajmuje tylko „pięć minut”. Użytkownik może następnie wygenerować adres portfela kryptowaluty, niezależnie od tego, gdzie znajduje się wydobyta lub „uprawiana” moneta Chia. Ta elastyczność oznacza nie tylko, że Chia można zablokować na określonym urządzeniu, ale jest również elastyczna i może być wydobywana bez konieczności posiadania dużej ilości zasobów sprzętowych.

Takie posunięcie może zająć dużo czasu, aby rozwiązać trwający niedobór globalnych chipsetów, który jest głównie spowodowany przez społeczność wydobywającą kryptowaluty. Utrzymujący się entuzjazm dla komponentów do kopania uniemożliwia graczom zakup niedawno wydanych kart graficznych, co znacznie podniosło rynkową cenę kart graficznych. Biorąc pod uwagę, że Chia zastępuje cały popyt na karty graficzne i procesory i koncentruje się na pamięci masowej, wyeliminowanie niezrównoważonego wpływu na rynek jest kolejnym urządzeniem peryferyjnym, które Chia wnosi do uznanych tokenów kryptograficznych. To jest zaleta.

Reklamy

Przewaga w zakresie zrównoważonego rozwoju

Wszystkie te kanały sprawiają, że Chia jest obecnie jedną z najbardziej zrównoważonych kryptowalut. Spowodowało to duże zapotrzebowanie na nośniki danych w Chinach, ale Chia zużywa tylko niewielką część całkowitej energii używanej przez Bitcoin i Ethereum. Wykorzystują model energooszczędny, który pozwala górnikom utrzymywać wysokowydajne procesory graficzne działające z optymalną wydajnością przez kilka godzin. To nie tylko ogranicza proces szyfrowania do wybranych lokalizacji, ale także prowadzi do znacznego wzrostu zużycia energii i emisji.

Dzięki Chia użytkownicy mogą nadal wydobywać monety, wykorzystując ilość energii elektrycznej zwykle używanej przez komputer, gdy nie są używane. Niektórzy twierdzą, że możliwość nazwania Chia „zieloną” wynika z jej pokrewieństwa z innymi kryptowalutami ale Chia ma bardziej zrównoważony model.

Problem

Największym problemem związanym z Chia Network są obecnie wymagania dotyczące miejsca na dysku. Największym zużyciem zasobów Chia są dyski twarde i dyski półprzewodnikowe. Obecny poważny kryzys rynkowy to niedobór kart graficznych, stąd niedobór dysków HDD i SSD. Dlatego jest zbyt wcześnie, aby zdecydować, czy Chia ujawni te zasoby, ale przynajmniej w teorii przechowywanie jest zagrożone.

Chia przekroczyła 1375 USD w czasie uruchomienia transakcji i oczekuje się, że w ciągu najbliższych sześciu lat wzrośnie prawie sześciokrotnie. Jak widzieliśmy w Bitcoin, wartość kryptowalut może przekroczyć oczekiwania rynku, a jeśli będziemy w stanie zapewnić wszystko, co obiecuje Chia, XCH stanie się najbardziej ekscytującą emisją od czasu Bitcoin.


źródło: https://www.chiaxch.net/1846.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.