Chia, „zielona” alternatywa dla Bitcoina, zapowiada IPO już w tym roku


Chia Network Inc., platforma blockchain i cyfrowa waluta założona przez twórcę BitTorrenta Brama Cohena, podwoiła swoją wycenę po zebraniu 61 milionów dolarów od inwestorów, w tym Richmond Global Ventures i Andreessena Horowitza.

Firma z siedzibą w San Francisco została wyceniona na około 500 milionów dolarów w rundzie finansowania – powiedziała osoba znająca się na tej sprawie. Breyer Capital, Slow Ventures, True Ventures, Cygni Capital, Naval Ravikant, Collab + Currency i DHVC również wzięli udział w rundzie.

„Chcemy, aby waluta cyfrowa była łatwiejsza w użyciu niż gotówka” – powiedział w wywiadzie Gene Hoffman, prezes i dyrektor operacyjny Chia. Nazwał nowe finansowanie „paliwem rakietowym” na zatrudnienie i przyspieszenie ambicji firmy, aby stać się systemem handlowo-płatniczym używanym przez rządy, banki i inne instytucje.

Hoffman powiedział, że firma spodziewa się tradycyjnej pierwszej oferty publicznej już w tym roku, chociaż fuzja z „właściwą” spółką celową jest możliwa.

„Naszym celem zawsze było stosunkowo szybkie wejście na giełdę, ponieważ znacznie wyjaśni to nasze otoczenie regulacyjne i umożliwi klientom stosowanie waluty do zabezpieczenia zmienności rynku publicznego, która różni się od innych monet” - powiedział Hoffman.

Chia nazywa siebie przyjazną dla środowiska, mówiąc, że jej działalność jest mniej energochłonna niż tradycyjne wydobycie. Firma jest obecnie największym blockchainem związanym z magazynowaniem, prawie dwukrotnie większym Filecoinem, powiedział Hoffman.

Partner zarządzający Richmond Global Ventures, David Frazee, powiedział, że moneta Chia jest kontrolowana, bezpieczna i zgodna z regulacjami, dzięki czemu jest przyjazna dla użytkownika dla władz monetarnych i międzynarodowych korporacji.

„Chia jest tym, jak wyglądałby Bitcoin, gdyby został zaprojektowany na podstawie wiedzy z ostatnich 13 lat” – powiedział. Frazee dołącza do zarządu Chia i osobiście zainwestował w firmę w 2018 roku.


źródło: https://fortune.com/2021/05/25/chia-network-green-blockchain-valuation-ipo/


Reklamy

Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.