Greenidge Generation kupi kredyty kompensacji emisji dwutlenku węgla


Greenidge Generation Holdings Inc. ogłosił, że od 1 czerwca 2021 r. będzie prowadził w swoim obiekcie całkowicie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla operację wydobywania bitcoinów.


Greenidge zakupi dobrowolne rekompensaty za emisję dwutlenku węgla z portfela amerykańskich projektów redukcji gazów cieplarnianych. Każdy projekt został sprawdzony i certyfikowany przez jeden z trzech rejestrów projektów offsetowych, American Carbon Registry (ACR), Climate Action Reserve (CAR) i Verra. 

Według firmy zapewni to, że wszelkie projekty finansowane przez Greenidge zmniejszą emisje lub zwiększą sekwestrację gazów cieplarnianych w sposób rzeczywisty, trwały i weryfikowalny.


Oprócz zrekompensowania 100 procent emisji dwutlenku węgla z wydobycia bitcoinów, Greenidge zamierza również zainwestować część swoich zysków z wydobycia w projekty związane z energią odnawialną.

Reklamy


„Nasze możliwości wydobywania bitcoinów są już najlepsze w swojej klasie i bezproblemowo zintegrowane z naszą generacją energii elektrycznej, która zasila tysiące domów i firm” – powiedział Jeffrey Kirt, dyrektor generalny Greenidge Generation Holdings Inc.

Greenidge po raz kolejny jest liderem w działaniach na rzecz ochrony środowiska, całkowicie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.
Greenidge będzie nadal uczestniczyć w Regionalnej Inicjatywie Gazów Cieplarnianych (RGGI), programie rynkowym, w którym uczestniczące państwa sprzedają uprawnienia do emisji CO2 na aukcjach. Greenidge kupuje uprawnienia RGGI każdego roku, aby pokryć 100% CO2 emitowanego z produkcji energii i robi to od początku działalności opalanej gazem w 2017 roku.


źródło: http://www.observer-review.com/greenidge-generation-to-buy-carbon-offset-credits-cms-7090


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.