Scaleway wystawi rachunki klientom za zniszczone dyski w wyniku farmingu chia


Światowy lider technologiczny, który dostarcza rozwiązania m.in Adobe, dailymotion czy LeMonde, postawił sprawę jesno.

Treść komunikatu:

Chmura to świat, w którym wiele się dzieje każdego dnia w niekontrolowany sposób, na najlepsze, a czasem na najgorsze. Rynek pamięci masowych przygotowywał się do uderzenia fali, ale uderzyła o wiele mocniej, niż być może oczekiwano.

Chia to kryptowaluta oparta na Proof of Space.

Krótko mówiąc, aby zdobyć monety Chia, potrzebujesz Proof of Space. Im więcej posiadasz pamięci, tym większe są Twoje szanse na zdobycie Proof of Space, tym więcej monet Chia możesz zarobić.

Chociaż Chia pierwotnie miała wykorzystać niewykorzystane miejsce w laptopie, teraz sprawy wymykają się spod kontroli. Rolnicy nabywają wszystkie dostępne na rynku magazyny, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie monet, a tym samym rzeczywistych pieniędzy.

Wykorzystywana przestrzeń rośnie w niekontrolowany sposób i osiągnęła już 7 eksabajtów.

Chociaż Chia ma być „bardziej ekologiczna” niż bitcoin lub inne kryptowaluty oparte na Proof of Work (wymagające wysoce energochłonnych zasobów obliczeniowych), jego sieć reprezentuje obecnie łącznie siedem tysięcy petabajtów na całym świecie.

Jeśli weźmiesz pod uwagę, że jeden dysk twardy ma średnio 8 TB, Chia zużywa obecnie prawie milion dysków twardych na świecie. Milion dysków twardych jest zasilanych w oparciu o spekulacje o cenie monety Chia.

Jak można sobie wyobrazić, na rynek dostaw dysków twardych ma to głęboki wpływ, co prowadzi do wzrostu cen oraz niezwykle długich i wymykających się spod kontroli terminów realizacji. Nie wspominając o pandemii, która już wywarła znaczący wpływ na ceny komponentów i czas realizacji. W pewnym momencie, wraz ze wzrostem cen sprzętu, wpłynie to na wszystkich, od osób kupujących dysk twardy do przechowywania zdjęć, po firmy, które faktycznie używają chmury do tworzenia kopii zapasowych lub jako kluczowego zasobu dla swojej firmy.

Ta kryptowaluta ma kilka miesięcy, aw Scaleway już jesteśmy świadkami wpływu Chia na wszystkie nasze produkty, od Object Storage i instancji po serwery dedykowane. Rolnicy spekulacyjni zmuszają się, by jak najszybciej zarobić jak najwięcej pieniędzy.

Musimy uważnie monitorować ten trend i oceniać zużycie, które ta intensywna aktywność odczytu i zapisu wywiera na sprzęt.

Reklamy

Chmura, która ma sens.


Chcąc obsłużyć jak najwięcej klientów, zdecydowaliśmy, że od dziś:

  • Drukowanie Chia jest zabronione na wszystkich instancjach z napędami SSD i NVMe, serwerach dedykowanych, usługach RPN-SAN, BMaaS i Block Storage. Tworzenie wykresów Chia jest niezwykle intensywne we / wy i niszczy większość dysków SSD w ciągu kilku tygodni
    Wystawimy klientom rachunki za wszelkie dyski SSD i NVM zniszczone w wyniku działań związanych z kreśleniem w Chia
  • Hodowla Chia jest dozwolona na wszystkich BMaaS, serwerach dedykowanych i usługach Block Storage bez żadnych ograniczeń
  • Hodowla Chia jest dozwolona w Scaleway Object Storage pod warunkiem, że nasz zespół sprzedaży złożył i autoryzował wcześniejszą prośbę.
    Ważna uwaga: hodowla Chia w Scaleway Object Storage, która odbywa się bez uprzedniej zgody, będzie ograniczona do 250 TB i za opłatą 0,08 EUR za GB

Jest to pierwsze działanie, które ma zostać wdrożone w Scaleway i uważnie upewniamy się, że Chia nie będzie miała wpływu na firmy, przedsiębiorców czy start-upy, które powierzają nam świadczenie jak najlepszej obsługi.

Nasze zespoły ds. IaaS, zaufania i bezpieczeństwa oraz doskonałości współpracują ze sobą, aby monitorować działania związane ze szkodliwymi lub stanowiącymi nadużycia działkami i uprawą Chia, aby upewnić się, że nie wpływa to na jakość naszych usług dla innych klientów.

Gaspard Plantrou, wiceprezes PaaS.


źródło: https://blog.scaleway.com/scaleway-and-chia/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.