Chain Zheng Finance: Chia oficjalnie przewyższa Filecoin i zastąpi Bitcoin!


Od godziny 11:00, 19 maja ilość miejsca przydzielonego Chia w całej sieci osiągnęła 6,53EiB, co przekroczyła Filecoin (5,4EiB), stając się projektem blockchain z największą ilością miejsca do przechowywania, a te dane wynoszą co najmniej 110PiB dziennie.

Przy tym tempie wzrostu Chia przekroczy całkowitą pojemność Ziemi w ciągu dwóch miesięcy – powiedział Bram Cohen.

Filecoin zajmuje pierwsze miejsce pod względem wolumenu przechowywania od czasu uruchomienia sieci głównej w zeszłym roku. Jego przemysł wydobywczy zajmuje większość udziału w rynku. Rosnąca cena waluty również przyniosła inwestorom duże zyski, a Chia jest dostępna online dopiero od ponad miesiąca i z łatwością przewyższyła te dane, a takie tempo rozwoju jest prawie niewyobrażalne. 

Reklamy

Jaka jest różnica między FIL i Chia?

To samo dotyczy wydobywania POC. Wiele osób błędnie uważa, że ​​Chia to projekt POC, który jest bardzo podobny do Filecoin, ale tak nie jest. Więc jaka jest różnica między Filecoinem a Chia, spójrzmy:

Ścieżka jest inna: Chia zajmuje się płatnościami, a Filecoin to projekt podstawowego sektora łańcucha bloków. Chia używa algorytmu konsensusu Satoshi Nakamoto, który głównie rozwiązuje wymagania dotyczące zużycia energii w systemie blockchain. Chia ma na celu opracowanie platformy, która może zoptymalizować blockchain i inteligentne transakcje oraz stać się uniwersalną walutą cyfrową w celu ulepszenia globalnego systemu finansowego i płatniczego. Istotą istnienia Filecoin jest motywacyjna warstwa IPFS, czyli rozproszona sieć pamięci masowej zbudowana w oparciu o IPFS w celu zapewnienia niezawodnego przechowywania plików w czasie i ma na celu stać się ważnym kamieniem węgielnym Web3.0.

Model ekonomiczny jest inny: model ekonomiczny Chia jest podobny do BTC, a dochód górnika zależy od połowy mocy obliczeniowej całej sieci. Filecoin zawiera więcej zachęt i mechanizmów kar, ponieważ istota modelu ekonomicznego Filecoin opiera się na przechowywaniu danych, a sam w sobie jest prawdziwym lądowaniem biznesowym! Ma więc nadzieję, że wykorzysta ten model ekonomiczny, aby uczynić całą ekologiczną produkcję ekonomiczną bardziej wydajną, taką jak naprawa górników, rynki odzyskiwania, rynki pożyczkowe, ogólne inteligentne kontrakty itp.

Próg wydobycia: Próg wydobycia Filecoin jest wyższy niż wydobycie Chia, to nie ulega wątpliwości. Chia wykorzystuje kopanie dysków twardych i polega na niewykorzystanej pojemności dysku twardego, która istnieje w komputerze. Im więcej niewykorzystanej pojemności zapewnianej przez górników, tym więcej uczestników może zarobić. Istnieją dwa sposoby wydobywania plików FIL, jeden to przechowywanie górników, aby pomóc innym przechowywać dane w celu uzyskania korzyści; drugi to odzyskanie górników, aby pomóc klientom w odzyskaniu danych w celu późniejszego uzyskania korzyści. Filecoin musi być obciążony hipoteką, aby móc kopać, a certyfikat obciążony hipoteką musi być wystarczający, aby ograniczyć górnikom do ukończenia długoterminowego przechowywania zgodnie z umową; część nagrody blokowej zostanie również wpłacona do zablokowanych funduszy, a wszystkie zwolnienia zostaną uzyskane po zakończeniu umowy przechowywania.


źródło: https://www.sohu.com/a/467276432_121119678


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.