Hetzner zakazuje wydobywania Chia z powodu uszkodzonych dysków


Duży niemiecki dostawca hostingu Hetzner zakazał wydobywania na swoich serwerach po tym, jak użytkownicy zaczęli za ich pomocą wydobywać kryptowalutę Chia.

Zakaz dotyczył serwerów w chmurze, usług hostingowych i serwerów pamięci masowej.

Hetzner wyjaśnił, że „użycie serwerów do przechowywania danych podczas procesu wydobywania prowadzi do problemów z przepustowością systemów hostów”.

„Podczas wydobywania dyski twarde są narażone na nadmierne obciążenia ze względu na mnogość procesów odczytu i zapisu, a zatem ulegają awarii” - napisała firma.

Największa hurtownia danych Hetzner BX60, oferuje 10 TB za 47,48 euro miesięcznie.


Reklamy

źródło: https://forklog.com/provajder-hetzner-zapretil-majning-chia-iz-za-povrezhdeniya-diskov/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.