Twórcy Chia ogłaszają potencjalną podatność Hpool


Bram Cohen, wezwał górników do porzucenia nieoficjalnych puli i ogłosił utworzenie własnego protokołu do końca maja.

Teraz górnicy są łączeni w pule, które nie są kontrolowane przez sieć Chia. Za główny uważa się chiński Hpool ze skumulowanym hashrate 2,2 eksabajtów . Adres należący do puli zawiera ponad 33% ogólnej liczby wydobywanych monet .

Sieć Chia ostrzegła, że klient Hpool nie został opracowany w oparciu o oficjalny protokół i może potencjalnie zawierać złośliwe oprogramowanie.

Deweloperzy przedstawią oficjalny kod pul w sieci testowej do końca maja. Będzie obsługiwał godne zaufania pule o niskich opłatach, między którymi użytkownicy mogą się przełączać.

Aby dołączyć do protokołu, górnicy będą musieli stworzyć nowe, „przejściowe” obszary.

„To, co ludzie robią teraz, jest cholernie niebezpieczne i przerażające. Jeśli kiedykolwiek przenosiliście swoje klucze prywatne do puli, sugeruję utworzenie nowego portfela, przeniesienie wszystkiego do niego i czekanie na wydanie naszego protokołu ”- napisał Bram Cohen.
Reklamy

źródło: https://forklog.com/sozdateli-chia-zayavili-o-potentsialnoj-uyazvimosti-pula-hpool/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.