Hodowla Chia może podobno zrujnować dysk SSD o pojemności 512 GB w 40 dni


Farming to nie taka prosta sprawa.

Chia używa modelu „dowodu czasu i przestrzeni” zamiast „dowodu pracy” (Bitcoin) lub „dowodu stawki” (Etherium 2.0), co zasadniczo oznacza, że ​​rolnicy – wolą ten termin niż górnictwo / górnicy – mogą zarabiać walutę, przydzielając niewykorzystane miejsce na dysku.

Chociaż producenci już doświadczają wzrostu sprzedaży, niektórzy, w tym Galax, doradzają kupującym, że używanie ich produktów do uprawy Chia spowoduje unieważnienie gwarancji. Teraz nowy raport ujawnia, dlaczego.

Według chińskiej witryny Fast Technology (via Hardware Times ), ciągłe hodowanie Chia na dysku SSD o pojemności 512 GB, który zwykle działa od pięciu do dziesięciu lat, może skrócić jego żywotność do zaledwie 40 dni – w wyniku zapisywania 256 TB danych w tym czasie.

Dyski z większą przestrzenią dyskową działają dłużej, ale zużycie nadal znacznie skraca ich żywotność: dysk SSD o pojemności 1 TB wystarcza na około 80 dni, podczas gdy hodowla Chia zabije dysk SSD o pojemności 2 TB w 160 dni. Chociaż marka i model tych dysków nie są określone, raport pokazuje, jak szybko można je zużyć.

Na rynku już pojawiły się alterantywy np. „ultra wytrzymały” dysk SSD NVMe od TeamGroup przeznaczony do wydobywania / hodowli kryptowalut. Ma wytrzymałość 12 000 TBW (zapisanych terabajtów) i 12-letnią gwarancję, ale cena 800 USD (model 2 TB) prawdopodobnie zniechęci ludzi.


Reklamy

źródło: https://www.techspot.com/news/89626-chia-farming-can-reportedly-destroy-512gb-ssd-40.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.