Co zrobić gdy ploting chia się zawiesił?


autor: Marcel [GE]

Może się zdarzyć, że klient Chia ulegnie awarii za pośrednictwem GUI lub PowerShell. W tym artykule należy wyjaśnić, co należy zrobić w takim przypadku.

W jaki sposób awarie wyrażają się w kliencie Chia lub podczas kreślenia?

 • GUI klienta Chia zawiesza się i wyświetla tylko biały ekran
 • Klient Chia lub proces zawiesza się (w systemie Windows: brak odpowiedzi)
 • Klient Chia zamknął się (najwyraźniej sam), system Windows został automatycznie uruchomiony ponownie (niebieski ekran)
 • Dziennik kreślenia w GUI (Plot => menu trzypunktowe => View Log) generuje komunikat o błędzie (Error)
 • Okno programu PowerShell lub proces zawiesza się (w systemie Windows: brak odpowiedzi)
 • W oknie programu PowerShell jest wyświetlany komunikat o błędzie

Co mam zrobić w przypadku / po wypadku?

Jeśli GUI Chia jest zamrożone, a kreślenie jest aktywne, nadal istnieje szansa na reaktywację Chia lub przynajmniej pozwolenie na ukończenie fabuły w tle. W pierwszym kroku możesz spróbować „przeładować” GUI. W tym celu możesz wybrać z menu „Widok => Załaduj ponownie lub Wymuś ponowne załadowanie”. Jeśli to się nie powiedzie, możesz zajrzeć do katalogu tymczasowego w poszukiwaniu plików wydruku. Posortuj widok według czasu utworzenia i zobacz, czy tworzone są kolejne pliki lub czy nadal są wprowadzane zmiany w istniejących plikach. W takim przypadku proces drukowania nadal działa i możesz go ukończyć. Jeśli nic się tutaj nie zmieni, musisz zakończyć procesy Chia za pośrednictwem Menedżera zadań na lepsze lub gorsze. Następnie ważne jest, aby ręcznie usunąć błędne pliki wykresów w katalogu tymczasowym lub, alternatywnie, sformatować nośnik danych, jeśli nie ma dalszych danych (niezależnie od Chia) na dysku.

Jeśli klient się zawiesił, możesz wykorzystać ten czas, aby zaktualizować klienta Chia, zainstalować aktualizacje systemu Windows (w razie potrzeby) i ponownie uruchomić komputer.

Reklamy

Przyczyny awarii programu / badania przyczyn

Jeśli twoje środowisko chia często się zawiesza, powinieneś spróbować znaleźć przyczyny tego problemu.

Aby otrzymać bardziej szczegółowe informacje, należy najpierw aktywować logowanie. W systemie Windows działa w następujący sposób. Otwiera plik config.yaml w katalogu C: \ Users \ USERS \ .chia \ mainnet \ config w edytorze (np. Notepad lub Notepad ++). Teraz poszukaj linii z log_level: i zmień wartość z WARNING na INFO .

Jeśli Twój klient Chia jest nadal otwarty, musisz go najpierw zrestartować, aby dostosować poziom dziennika. Od następnego uruchomienia rozszerzone informacje będą zapisywane w dzienniku w lokalizacji C: \ Users \ USERS \ .chia \ mainnet \ log \ debug.log. Dzięki tym informacjom możesz przeprowadzić dalszą analizę błędów.

Możesz również przyjrzeć się ekranowi zdarzeń systemu Windows. Aby otworzyć przeglądarkę zdarzeń, po prostu wpisz „przeglądarka zdarzeń” w menu startowym. Najpierw przejdź do „Zdarzenia administracyjne” i poszukaj ostrzeżeń i błędów. Możesz również zajrzeć do sekcji „Aplikacja” i „System”. Dobrze jest znać przybliżony czas awarii, aby móc dalej zawęzić problem.

W dolnym obszarze znajdziesz szczegółowe informacje o wybranym błędzie. Jeśli opis ci nie pomoże, może również pomóc w zbadaniu kodu błędu.

Przyczyny awarii programu mogą być różne. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

 • Zaktualizuj sterowniki sprzętu.
 • Zaktualizuj oprogramowanie układowe BIOS.
 • Sprawdza nowo zainstalowane aktualizacje systemu Windows, jeśli problem nie występował wcześniej.
 • Zoptymalizuj ustawienia systemu Windows.
 • Dezaktywuje overclocking, np. Z CPU.
 • Przeskanuj dysk twardy i pamięć RAM w poszukiwaniu błędów. Możesz znaleźć odpowiednie narzędzia w sieci.
 • Spójrz na wartości SMART dysków twardych.
 • Początkowo drukuje z ustawieniami domyślnymi i nie używa drukowania równoległego jako testu.

Reklamy

źródło: https://chiabase.de/2021/05/02/quicktip-chia-client-plotting-abgestuerzt/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.