Statystyki awaryjności dysków twardych w pierwszym kwartale 2021 roku, które dyski są podatne na awarie?


Farming to nie taka prosta sprawa.

Backblaze, Inc. to firma zajmująca się przechowywaniem i tworzeniem kopii zapasowych danych w chmurze, założona w 2007 roku. Od 2013 roku Backblaze publikuje statystyki i spostrzeżenia oparte na dyskach twardych w swoim centrum danych. Właśnie opublikowali statystyki napędów za pierwszy kwartał 2021 roku. Ich dane są bardzo istotne dla klientów końcowych, takich jak my, ponieważ korzystają ze sprzętu dostarczanego przez firmy detaliczne.

Z poniższej tabeli można zauważyć, że nie ma większych wartości odstających, a prawie wszystkie wskaźniki awaryjności wynoszą> 3%. Urządzenia te są używane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a do tego typu zastosowań są dostępne dyski klasy korporacyjnej.

backblaze hdd quarterly failure rates for Q1 2021

Firma Blackbaze po raz pierwszy sprawdziła wydajność swojego dysku SSD. Chociaż nie ma danych klientów (stosunek ceny do TB jest nadal wysoki), nadal są one używane do uruchamiania systemu, rejestrowania danych, przeprowadzania diagnostyki i tym podobnych – dlatego są w umiarkowanym użyciu.

Obecnie nie mają wystarczającej liczby dysków SSD, aby przedstawić bardziej szczegółowy raport (sprzedawca / model), ale jak widać, poniższy roczny wskaźnik awaryjności SSD jest niższy niż HDD. Chociaż właśnie zaczęli zbierać dane i mają więcej dysków twardych, nie należy na tej podstawie wyciągać żadnych wniosków.


Reklamy

źródło: https://www.chiaxch.net/1432.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.