Greenidge rozszerza działalność wydobywczą i budzi obawy związane z ochroną środowiska


Walka między wpływem na klimat a grupami środowiskowymi narasta wraz z wiadomościami o planowanej rozbudowie elektrowni Greenidge.

Walka między wpływem na klimat kryptowaluty a grupami środowiskowymi narasta wraz z wiadomościami o planowanej rozbudowie elektrowni Greenidge.

Elektrownia Greenidge, zlokalizowana w stanie Nowy Jork, powraca w wiadomościach, wraz z planowanym rozszerzeniem zużycia energii. Niegdyś opuszczona elektrownia została kupiona przez firmę akcyjną Atlas Holdings w celu wydobycia bitcoinów (BTC).

Zakład, który kiedyś dostarczał energię elektryczną do pobliskiego miasta, obecnie wydobywa raportowane 5,5 bitcoina każdego dnia. Przy dzisiejszej cenie 57 497,80 USD zakład wydobywa około 316 000 USD dziennie.

Elektrownia gazu ziemnego, zlokalizowana w pobliżu jezior Finger Lakes w Dreźnie , składa się z ponad 7 000 platform wiertniczych i jest zasilana na miejscu. Farma serwerów powstała jako część wartej 65 milionów dolarów odbudowy, rozpadającej się elektrowni węglowej. Przejście z węgla na gaz ziemny oraz infrastruktura elektryczna potrzebna do wydobycia w takim tempie, to dwa główne wydatki w ramach projektu.

Reklamy

Farma jest obecnie skonfigurowana tak, aby zużywać mniej niż 15 megawatów energii. Teraz Greenidge planuje zwiększyć swoją działalność wydobywczą z 7 000 maszyn do ponad 18 000. Niedawne zatwierdzenie rozbudowy centrum danych spowoduje dodanie dodatkowych 10 000, co daje łącznie 28 000 maszyn górniczych na miejscu .

Rozbudowa będzie wymagała szacunkowego wykorzystania 85 MW, czyli około 80% całkowitej mocy elektrowni. Dla porównania, 100 MW wystarczy do zasilania miasta z 11 000 domów i firm.

Wydobywanie kryptowalut staje się problemem środowiskowym

Kiedy wydobywanie bitcoinów zaczęło się pojawiać, przeciętny komputer był w stanie obsłużyć wymaganą moc obliczeniową i rozwiązać wymagane algorytmy. Jednak im więcej wydobywanych bitcoinów, tym trudniejsze do rozwiązania stają się te algorytmy. Wymaga to większej mocy obliczeniowej niż może wyprodukować przeciętny domowy sprzęt.

Profesor ekonomii na Uniwersytecie Nowego Meksyku, Benjamin Jones , powiedział, że moc potrzebna do wydobywania bitcoinów „historycznie przekraczała [energię elektryczną] wykorzystywaną przez całe kraje, takie jak Irlandia. Mówimy o wielu terawatach, dziesiątkach terawatów rocznie energii elektrycznej wykorzystywanej tylko do bitcoinów. To dużo prądu ”.

Projekt taki jak zakład Greenidge i jego planowana rozbudowa znacznie zwiększają tę sumę. Jak do tej pory są jedyną kopalnią posiadającą własną elektrownię, o której spółka pisała w raportach SEC :

„ŻADEN BEZPOŚREDNI KONKURENT NIE POSIADA OBECNIE ANI NIE OBSŁUGUJE WŁASNEJ ELEKTROWNI DO WYDOBYWANIA BITCOINÓW. ŻADNA INNA OPERACJA WYDOBYWANIA BITCOINÓW NA TAKĄ SKALĘ W STANACH ZJEDNOCZONYCH OBECNIE NIE WYKORZYSTUJE ENERGII GENEROWANEJ Z WŁASNEJ ELEKTROWNI ”.

Teraz grupy ekologiczne i miejscowi łączą siły, aby stawić czoła operacji wydobywczej.

Na posiedzeniu rady ds. Planowania w zeszłym miesiącu w Torrey w stanie Nowy Jork omawiano korzyści z 12 długoterminowych miejsc pracy utworzonych w obliczu zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Pobliskie jezioro Seneca jest również tematem dyskusji na temat odprowadzania przegrzanej wody do pobliskiego strumienia pstrągów, który zagrażałby zwierzętom i ekosystemowi, w którym żyją.

Pozew sądowy został już złożony przez Sierra Club i mieszkańców, aby zatrzymać proponowaną ekspansję. W pozwie zarzuca się, że ekspansja byłaby naruszeniem prawa stanu Nowy Jork, poprzez odprowadzanie wody o wysokiej temperaturze do strumienia, co mogłoby zaszkodzić zakwitom glonów. Toksyn wytwarzanych przez te kwiaty nie można odfiltrować, a kilka rodzin w dolnym biegu rzeki czerpie wodę pitną z jeziora.


źródło: https://finance.yahoo.com/news/greenidge-expands-mining-operations-raises-193454601.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.