Chia – Pharming zabija 1 TB SSD w zaledwie trzy miesiące


Wydobywanie „zielonego bitcoina” Chia okazało się nie mniej kosztownym procesem niż wydobywanie na kartach graficznych lub układach ASIC

Pharming kryptowaluty chia (XCH) szybko niszczy dyski twarde. Pisze o tym MyDrivers, odwołując się do ustaleń badaczy Fast Technology.

Doniesiono, że aktywne rolnictwo Chia skróciło żywotność dysku SSD o pojemności 512 GB do zaledwie 40-50 dni. Jednocześnie sam dysk SSD z taką ilością pamięci bez pharmingu może wytrzymać do pięciu lat. Dysk twardy z 1 TB pamięci może wystarczyć na około trzy miesiące.

W związku z tym dyski SSD o pojemności 2 TB będą mogły działać przez okres do sześciu miesięcy. Co więcej, jak odkryła Fast Technology, ilość danych zapisanych na dysku wzrosła do 256 TB w ciągu zaledwie dwóch miesięcy aktywnego wydobywania XCH.

Analitycy alarmują, że z powodu szumu wokół XCH, rynek sprzętu może zostać zalany uszkodzonymi dyskami twardymi. Warto zauważyć, że producenci zrezygnowali już z gwarancji na dyski SSD zabite przez pharming kryptowalut. Na chęć szybkiego zrekompensowania inwestycji w uszkodzone dyski SSD, może świadczyć szybki spadek kursu XCH.

Od początku handlu cena XCH osiągnęła najniższy poziom 561 USD. To o 77% mniej niż maksimum, które zostało ustalone na 2500 USD. W chwili pisania tego tekstu cena XCH w parze XCH / USDT wynosi 1085 USD.


Reklamy

źródło: https://beincrypto.ru/farming-chia-unichtozhaet-ssd-s-1-tb-vsego-za-tri-mesyacza/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.