Obiekty wydobywcze z pod czujnym okiem Pekinu


Według agencji Reuters podobno urzędnicy w chińskiej stolicy Pekinie przeprowadzają kontrole w centrach danych, w których znajdują się operatorzy wydobywający cyfrową walutę . Celem kontroli jest dalsze zrozumienie wpływu obiektów na zużycie energii.

Według źródeł, Miejskie Biuro Gospodarki i Technologii Informacyjnych w Pekinie wysłało we wtorek „zawiadomienie alarmowe” do miejskich operatorów centrów danych, aby zgłosić, czy są zaangażowani w biznes wydobywający cyfrową walutę. Jeśli tak, agencja wymaga od nich zgłaszania ilości i udziału energii zużywanej przez działania związane z wydobyciem z bloku nagród.

Niezidentyfikowany urzędnik biura cytowany przez Reutera powiedział, że śledztwo kierowały władze miasta, a odbiorcami zawiadomienia są trzej najwięksi chińscy operatorzy telekomunikacyjni. Ich źródło nie było świadome przyczyny tego wysiłku ani czy był to element ogólnopolskiej kampanii.

Reklamy

Stanowe media Pengpai potwierdziły w czwartek artykuł Reutera, nazywając to „rutynową pracą”. Pochodzący z Chin dziennikarz blockchain, Colin Wu, zbagatelizował wiadomości na Twitterze, zauważając, że: „Wywołało to panikę w Chinach. Jednak chiński rząd powiedział, że prowadzi tylko dochodzenie. Centra danych są trudne w użyciu do wydobywania bitcoinów i są używane głównie do ETH Filecoin.”

Chiński region Mongolii Wewnętrznej ogłosił, że do końca miesiąca zamknie wszystkie operacje wydobywania waluty cyfrowej w ramach szerszej inicjatywy na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Wydobywanie nagród blokowych wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, a tym samym energii elektrycznej. Jest to w dużej mierze postrzegane jako marnotrawny sektor bezwartościowy.

Niedawno dokładna inspekcja bezpieczeństwa w elektrowniach w Xinjiangu po wypadku w kopalni węgla przerwała wydobywanie z bloków i przyczyniła się do wahań cen BTC.

Edward Lu, starszy wiceprezes Canaan Inc, powiedział: „Kiedyś Chiny były miejscem, w którym kwitło wydobycie kryptowalut, ale biznes kurczy się z powodu polityki”. Chińscy producenci maszyn górniczych ASIC coraz częściej widzą swoich klientów spoza Chin z Kanady, północnej Europy i Azji Środkowej, które mają tanią i obfitą energię elektryczną oraz przejrzyste i przewidywalne przepisy.


źródło: https://coingeek.com/block-reward-mining-facilities-under-beijings-watchful-eye/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.