Ze względu na popularność Chia, sprzedaż dysków twardych w Federacji Rosyjskiej podwoiła się


Pod koniec kwietnia analitycy odnotowali gwałtowny wzrost popytu na dyski twarde i dyski SSD w rosyjskich sklepach internetowych. Zostało to zgłoszone przez RBC w odniesieniu do służby prasowej „Yandex”.

Według ekspertów, od 21 kwietnia sprzedaż wewnętrznych dysków twardych wzrosła 2,5-krotnie, zewnętrznych dysków twardych i półprzewodnikowych – 1,6-krotnie, a wewnętrznych SSD – 1,4-krotnie w porównaniu z początkiem miesiąca.

Yandex zwrócił uwagę, że w ujęciu pieniężnym sprzedaż w kategorii „wewnętrzne dyski twarde” wzrosła ponad czterokrotnie.

Reklamy

Firma powiązała ten wzrost z zainteresowaniem kryptowalutą Chia:

„Użytkownicy nie tylko kupują nowe dyski twarde i urządzenia pamięci masowej, ale także wybierają droższe opcje z większą ilością pamięci”.

Przypomnijmy, że sieć Chia, stworzona przez autora protokołu BitTorrent, Brama Cohena, używa algorytmów konsensusu Proof-of-Space i Proof-of-Time [dowód przestrzeni i czasu].

W wyniku szumu wokół monety górnicy stworzyli lokalny deficyt dysków HDD i SSD w Chinach. Według blogera zbudowanie farmy o pojemności 200 TB zajmie około 16 000 dolarów .

Team Group wypuścił dysk SSD o pojemności zapisu 12 petabajtów, specjalnie do wydobywania Chia.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, w Chinach cena dysków twardych również wzrosła dwukrotnie, po czym spadłą o około 30%.


źródło: https://forklog.com/iz-za-populyarnosti-chia-prodazhi-zhestkih-diskov-v-rf-vyrosli-vdvoe/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.