Amazon wprowadza na platformę AWS rozwiązanie do wydobywania kryptowalut Chia


Gigant technologiczny Amazon wprowadził rozwiązanie dedykowane do wydobywania kryptowalut Chia na swojej platformie chmury obliczeniowej AWS.

Według strony kampanii w chińskiej witrynie Amazon AWS platforma zachwala, że ​​użytkownicy mogą wdrożyć system pamięci masowej w chmurze w ciągu zaledwie pięciu minut, aby wydobyć XCH, natywną kryptowalutę w sieci Chia.

Strona kampanii zawiera również krótki samouczek dotyczący korzystania z usług w chmurze do generowania adresów portfela Chia, tworzenia działki, a następnie rozpoczęcia uprawy. Wygląda na to, że usługa jest przeznaczona specjalnie dla chińskich użytkowników, ponieważ strona kampanii jest tylko w języku chińskim uproszczonym.

Nie jest jasne, kiedy dokładnie Amazon AWS zaczął reklamować rozwiązanie, ale jest to kolejna oznaka rosnącego poziomu uwagi i zainteresowania, jakie wydobycie Chia spotkało się z chińskimi inwestorami. 

Główna sieć do wydobywania została uruchomiona 19 marca iw ciągu ostatnich dwóch miesięcy pojemność pamięci, która jest eksploatowana w sieci, wzrosła do ponad jednego eksabajta, co odpowiada objętości ponad 1 milionowi jednostek dysków twardych o pojemności 1 TB.


Reklamy

źródło: https://www.theblockcrypto.com/linked/104187/amazon-aws-chia-crypto-mining


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.