Jak przyspieszyć synchronizację chia na drugim komputerze?


Początkowa operacja pobierania łańcucha blokowego od innych zajmie trochę czasu, ale pamiętaj, że nadal możesz rysować podczas synchronizacji. 

Możesz także spróbować ręcznie dodać, następujące oficjalne węzły równorzędne:

ObszarAdresPort
Azja PółnocnaIntroductionr-apne.chia.net8444
Południowa AzjaIntroductionr-apse.chia.net8444
Zachodnia Ameryka PółnocnaIntroductionr-or.chia.net8444
Wschodnia Ameryka PółnocnaIntroductionr-va.chia.net8444
EuropaIntroductionr-eu.chia.net8444

Jeśli masz dostęp do w pełni zsynchronizowanego węzła na zaufanym komputerze, możesz skopiować migawkę bazy danych łańcucha bloków. 

Ten plik można znaleźć w następującej lokalizacji

~/.chia/mainnet/db/blockchain_v1_mainnet.sqlite

Jeśli nie chcesz synchronizować się powoli, możesz skopiować ten plik na inny komputer.


Reklamy

źródło: https://www.chiaxch.net/1171.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.