Mastercard pomoże konsumentom zrównoważyć emisję dwutlenku węgla „do filiżanki kawy”


Wiodący dostawca technologii płatniczych Mastercard pomoże konsumentom bezpośrednio zrównoważyć emisję dwutlenku węgla i wybrać lepsze produkty dla środowiska, dzięki rozwiązaniu Provenance opartemu na łańcuchu bloków.

System zapewnia tak szczegółowe dane, że konsumenci mogą wybrać bardziej przyjazną dla środowiska filiżankę kawy lub zrównoważoną koszulkę, wchodząc w interakcję z jednostkami emisji dwutlenku węgla, bezpośrednio związanymi z tym przedmiotem, reprezentowanymi przez niewymienialny token (NFT) i unikalny znacznik.

Przemawiając 21 kwietnia w ramach Australian Blockchain Week, Ashok Venkateswaran, dyrektor Mastercard ds. Zasobów cyfrowych i Blockchain APAC, omówił, w jaki sposób firma pracuje nad śledzeniem śladu węglowego swoich partnerów i włączaniem danych do technologii śledzenia produktów, opartej na łańcuchu bloków:

„Rozwijamy partnerstwa z potencjalnymi firmami, które produkują tę neutralność węglową tzw. kredyt węglowy - kiedy budujemy tę relację, możemy pozyskiwać te kredyty węglowe od tych farm i ostatecznie dodając je do naszego rozwiązania w zakresie pochodzenia, jesteśmy w stanie je śledzić ”.

Rozwiązanie Mastercard Provenance zostało zbudowane na zastrzeżonym łańcuchu bloków i zostało opracowane, aby pomóc markom w śledzeniu trasy produktów w celu zapewnienia widoczności procesu łańcucha dostaw.

Reklamy

Venkateswaran zauważył, że przejście na śledzenie emisji dwutlenku węgla, jest zgodne z rosnącym trendem wśród australijskich konsumentów, którzy proszą „o znacznie większą przejrzystość tego, co wprowadzają do swojego organizmu”.

Wyjaśnił dalej, że gdy firma śledzi i przechowuje ślad węglowy na swoim łańcuchu blokowym, może rozbić go do poziomu „filiżanki kawy lub nawet koszulki” i dostarczyć konsumentowi dowód, że emisja dwutlenku węgla nie została przekroczona:

„Tak więc za każdym razem, gdy kupujesz paczkę kawy lub wypijasz filiżankę kawy, w rzeczywistości wykorzystujesz lub ponownie wprowadzasz do systemu liczbę kredytów, które są przypisane do konkretnej filiżanki kawy lub paczki kawy, którą kupujesz ”

„Więc na końcu, wiesz, używamy technologii, która wykorzystuje dostępne dane, aby połączyć wszystko razem, aby mieć bezpośredni wpływ na środowisko” – dodał.

Według Greening Australijski kredyt węglowy odpowiada jednej tonie dwutlenku węgla, który został usunięty z atmosfery. Firmy kompensują swoje emisje, kupując równoważną ilość uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

W ramach dyskusji dyrektor generalny i współzałożyciel Fresh Supply Co., David Inderias, ogłosił współpracę, w ramach której technologia Mastercard zostanie wdrożona na Sydney Writers Festival w dniach 26 kwietnia – 2 maja, w celu rejestrowania i kompensowania emisji dwutlenku węgla z kawy spożywanej za pośrednictwem jej partnerów na festiwalu. Fresh Supply będzie obsługiwać technologię od zaplecza, podczas gdy interfejs klienta C2Zero przypisuje kredyty węglowe do produktów – na przykład 1500 gramów przydziału węgla jest dodawane za pośrednictwem NFT do paczki kawy sprzedawanej przez firmę kawową The Little Marionette.

„Jest to więc godne uwagi, ponieważ sięga do konkretnego dobra. Mogą to być trzy litry mleka. To może być filiżanka kawy, to mogą być okulary przeciwsłoneczne, to może być T-shirt. Ślad węglowy tego produktu zostanie zrównoważony przy zachowaniu pełnej integralności na rynku wyższego szczebla”

źródło: https://nativenewspost.com/crypto-currency/mastercard-nfts-will-help-consumers-offset-carbon-down-to-a-cup-of-coffee/


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.