Wietnam stoi w obliczu poważnych niedoborów dysków twardych w miarę wzrostu boomu wydobywczego Chia


Szał górniczy w sieci Chia w Chinach powoduje gwałtowny wzrost cen dysków twardych w Wietnamie.

Według retailnews.asia, lokalni nabywcy kupują dyski twarde o dużej pojemności w Hanoi, aby wysyłać je do Chin kontynentalnych.  

Firma zajmująca się pamięcią masową Seagate Vietnam powiedziała, że firma wyprzedała dyski twarde 4 TB, ponieważ „otrzymała wiele zamówień na dyski twarde. Od setek do tysięcy w jednym zamówieniu, zamiast kupować tylko kilka w jednym zamówieniu ”.

Spowodowało to niedobór dysków twardych o pojemności 4 TB lub większej, a mali nabywcy musieli rozwiązać ten problem, kupując zamiast tego dysk twardy o mniejszej pojemności.

Reklamy

Chińscy producenci sprzętu są już tego świadomi i ogłosili plany wprowadzenia nowej generacji płyt głównych do kopania Chia, szczególnie w odpowiedzi na niedobór dysków SSD (dysków półprzewodnikowych) i dysków twardych. rynek.

Wygląda na to, że przemysł wydobywczy kryptowalut w Chinach po raz kolejny tętni życiem. Należy mieć również na uwadze nadchodzące wydarzenie w dniu dzisiejszym – Chia rozpoczyna dziś pierwszą transakcję, a powszechne przyjęcie cyfrowej wymiany spodziewane jest w maju. Na uwagę zasługuje fakt, że w ciągu ostatnich 14 dni sieć Chia rutynowo była największym i najbardziej zdecentralizowanym blockchainem pod względem pełnej liczby węzłów – przekraczającej 100 000 pełnych węzłów.


 źródło: https://newsdirect.com/news/chia-launches-its-green-digital-currency-xch-864748665


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.