Galax cofnie gwarancje jeśli wydobywasz Chia


Galax – firma dostarczająca zaawansowany sprzęt gamingowy, dokonał zmian w swojej polityce gwarancyjnej dla konsumentów Chińskiej Republiki LUdowej, wskazując, że wydobywanie kryptowaluty Chia za pomocą dysku SSD spowoduje unieważnienie ich gwarancji.

Wypowiedź producenta wiąże się z gwałtownym wzrostem popularności kryptowaluty, która jest wydobywana z wolnej przestrzeni SSD i HDD.

Firma podkreśliła, że popularność Chia może wpłynąć na dostępność konsumenckich dysków SSD i HDD i spowodować niedobór pamięci rynku.

Wcześniej informowano, że chińscy górnicy zaczęli gorączkowo kupować HDD i SSD po ogłoszeniu kryptowaluty CHIA, która pozwala zarabiać na wolnej przestrzeni dyskowej. Obecnie największy trend rosnącej ceny zaobserwowano w Chinach i choć reszta świata zdaje się zbytnio nie dostrzegać jej w gąszczu 8000 innych, ceny dysków wzrosły nieznacznie u dystrybutorów zaopatrujący się w dyski z Chin.

Chia pojawiła się niecały miesiąc temu. Jednak według najnowszych danych jego łączna objętość przekracza już 950 petabajtów przestrzeni.


Reklamy

Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.