Plan Chia i nadzór USA


Czy stanie się to wzorcem dla zaawansowanego chińskiego przemysłu blockchain?

Notowanie Coinbase na giełdzie Nasdaq nie wzbudziło w tym kraju uwagi, na jaką zasługiwała. Tylko niektóre media walutowe rozmawiały o bodźcu do naszego postrzegania bogactwa, zwłaszcza w dniu debiutu, kiedy otwarcie Coinbase wzrosło gwałtownie o 112 mld USD. Wschodząca giełda z historią wynoszącą zaledwie 8 lat może konkurować z uznanym bankowym gigantem Morgan Stanley w swoich wynikach na rynku kapitałowym.

Chia, która przygotowuje się do debiutu na giełdzie Nasdaq, nie wzbudzi prawdopodobnie większego zainteresowania. Koło walutowe najbardziej obawia się zakupu maszyn górniczych i tokena Chia XCH na giełdzie. Mars Investment Research uważa, że ​​jeśli „zielony Bitcoin” Chia, który ma niespełnioną misję funkcji płatności twierdzi, że optymalizuje, z-iteruje Bitcoin.

W przeciwieństwie do innych projektów za Chia stoi firma Chia Network Ltd. – firmąa działającą w tradycyjnym modelu. Chia Network stworzyła oprogramowanie typu blockchain Chia o otwartym kodzie źródłowym i uruchomiła sieć opartą na tym oprogramowaniu. Należy zauważyć, że jest to oprogramowanie typu open source opracowane przez scentralizowaną firmę, ale sieć nie jest kontrolowana przez firmę, ale działa w sposób zdecentralizowany. 

Duszą Chia jest niewątpliwie Bram Cohen, zespół przedstawił Gene’a Hoffmana, który był dyrektorem generalnym spółki notowanej na NASDAQ i był starszym biznesmenem. Główna praca Gene koncentruje się obecnie na notowaniu firmy, zarządzaniu nią i późniejszych relacjach z Wall Street.

Chia Network może być notowana już za kilka miesięcy, a jej głównym aktywem jest wstępnie wydobyte 21 milionów tokenów Chia XCH. Biała księga Chia opisuje fundusz rezerw strategicznych o wartości 21 milionów. Te 21 milionów rezerwowych można rozumieć jako pre-mining dla strony projektu i udziałowców.

Ta część rezerwy strategicznej pełni ważną rolę i jest ściśle regulowana. Przede wszystkim Chia musi ujawniać informacje finansowe w celu zapewnienia przejrzystości, a także publicznie deklarować zgodnie z ustawą z 1933r. i Ustawą Stanów Zjednoczonych z 1394r. bycia na giełdzie Nasdaq Go i zaakceptowania nadzoru amerykańskiej SEC. W planie Chia, strategiczny fundusz rezerwowy jest ważną kartą przetargową dla przyszłej działalności spółek giełdowych.

Reklamy

1. Pożycz Chia rządom, instytucjom finansowym, animatorom rynku i firmom do wykorzystania w projektach związanych z Chia, takich jak emisja aktywów, płatność faktur międzynarodowych oraz zapewnienie płynności różnych cyfrowych walut. Pożyczki te będą udzielane podmiotom posiadającym zdolność kredytową i na ogół wymagają odsetek denominowanych w Chia i spłacanych w całości przez Chia. W celach marketingowych firma może od czasu do czasu oferować ujemne stopy procentowe, aby promować adopcję.

2. Chia musi być używana we wszystkich aspektach, aby uzyskać coraz większy rynek. Dlatego strona projektu musi ją promować i pożyczać 5000 największym firmom na świecie, aby mogły z niej korzystać. Po wejściu firmy na giełdę NASDAQ, akcje firmy zakupione na NASDAQ można wymienić na Chia, a Chia można również wymienić na akcje firmy. Wiemy, że im więcej ludzi kupi Chia, tym wyższa będzie cena, więc ten ruch nie tylko pozwala ludziom z branży blockchain na kupowanie Chia, ale także pozwala ludziom na giełdzie kupować Chia.

3. Po wejściu firmy na giełdę NASDAQ, wykorzystują Chia do inwestowania w obiecujące projekty mające na celu rozszerzenie funkcji i wpływu Chia na rynki walutowe i technologii finansowych.

4. Użyj Chia, aby dodać dodatkowe nagrody dla rolnictwa (hodowla) lub w inny sposób zachęcić rolników lub programistów do weryfikacji lub rozwijania sieci lub oprogramowania. 

Jeśli akcja zakończy się sukcesem, będzie to głęboka integracja obu światów.

Znaczenie Chia: połącz dwa równoległe światy!

Sama Chia jest definiowana jako łańcuch publiczny. Obecna branża blockchain jest nadal prowadzona przez programistów, więc mają nadzieję, że Chia jest preferowanym blockchainem dla programistów podczas wdrażania nowych aplikacji i usług. Chia ma również nadzieję, być pierwszym wyborem pod względem bezpieczeństwa aplikacji, takich jak stablecoiny, zapewnić wsparcie i szkolenia, gdy suwerenne kraje, instytucje finansowe i firmy zaczęły używać kryptowalut w swoich codziennych transakcjach.

Czy Chia to autentyczny projekt blockchain?

Wyłączając projekt scentralizowanych operacji firmy, można ocenić, czy Chia jest autentycznym zdecentralizowanym projektem blockchain na podstawie powyższego opisu. Co ciekawe, pozycjonowanie tego autentycznego projektu blockchain dla funkcji płatniczej tokenów opiera się na wykorzystaniu rządów i instytucji finansowych. Mars Investment Research napisał kiedyś w „The Story of Chia: The Crypto World Is Compromise with the Real World „a ustępstwa tak ”.

Dlatego umieszczenie na giełdzie Chia, będzie bardziej epokowe niż umieszczenie na liście Coinbase. Notowanie Coinbase na Nasdaq pokazało oświeconą politykę rządu USA w zakresie transakcji inwestycyjnych w kryptowalutach, a notowanie Chia oznacza, że ​​amerykański system gospodarczy rozpoznaje, akceptuje i aktywnie integruje kryptowaluty.

Patrząc wstecz na stosunek różnych krajów do kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat, rząd USA jest wyraźnie lepiej nastawiony. We wrześniu2018r. rząd USA zatwierdził dwie stabilne waluty – Gemini Dollar i Paxos Standard, przy czym każdy token został wymieniony na 1 dolara amerykańskiego. W rzeczywistości jest to podłoże do gry w szachy kryptowalutowe w obecnej erze wzorca dolara amerykańskiego. Jest to postawa pokusy i eksperymentowania, która pokazuje również reakcję rządu USA na nadzór i przyzwolenie oraz wsparcie USDT, Ripple i Libra. Jako potężny rząd w erze suwerenności i najsilniejszy dolar w istniejącym systemie monetarnym, to normalne, że rząd USA wykazuje wątpliwości i wahania, ale jego aktywna i proaktywna promocja, eksploracja i eksperymentowanie są godne podziwu. Kiedy stablecoiny są zakotwiczone w dolarach amerykańskich, Stany Zjednoczone otrzymują wiele mechanizmów kontroli. W świecie blockchain ci, którzy otrzymują Token, mają świat. Dzięki tej technologii Stany Zjednoczone nie muszą już używać brutalnych środków wojskowych, aby otworzyć drzwi kontroli dewizowej w celu transportu dolarów.

Reszta świata

Chiny są jednym z najbardziej rygorystycznych krajów na świecie pod względem przepisów dotyczących kryptowalut. W ciągu ostatnich kilku lat przestępstwa związane z oszustwami związanymi z kryptowalutami szerzyły się w Chinach i na całym świecie, a chińskie zarządzanie oszustwami kryptowalutowymi przyniosło niezwykłe rezultaty. Na tej podstawie od 2016r. inwestycje chińskiego rządu w podstawową technologię blockchain stale rosną. Chociaż Chiny nie wykazały jeszcze jasnego i pozytywnego nastawienia do polityki kryptowalut, DCEP dał chińskiej branży blockchain i gospodarce kryptograficznej pewną nadzieję. W odpowiedzi na pojawienie się Libry, aby zachęcić chiński rząd do pracy w godzinach nadliczbowych w celu przyspieszenia postępu rozwoju i rozpoczęcia wypuszczania cyfrowego RMB DCEP (Chińska Cyfrowa Waluta) do przestrzeni publicznej, w „International Finance News” opublikowano artykuł „Legalna cyfrowa waluta zrekonstruuje światowe finanse ”.

Jednak w erze zaszyfrowanej gospodarki opartej na technologii blockchain, przeciwnikiem DCEP może nie być cyfrowe upiększanie, ale system kryptowalut, na który aktywnie reaguje rząd USA – w tym stablecoiny zakotwiczone w dolarach amerykańskich, w tym zdecentralizowane, akceptowane przez nadzór rządowy waluty cyfrowe i zgodny system transakcyjny.


źródło: https://news.huoxing24.com/20210427162626059654.html
grafika tytułowa: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NASDAQ_stock_market_display.jpg


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.