Gorączka bitcoinów


Bitcoin migocze i migocze

Zeszłoroczny spadek zużycia gazu ziemnego, skłonił niektórych przedstawicieli przemysłu naftowego i gazowego do zbadania innego rodzaju wydobycia zasobów – takiego, w którym wykorzystuje się komputery do wydobywania cyfrowej waluty. Quartz donosi, że od początku pandemii kilka firm gazowych w zachodnich Stanach Zjednoczonych wykorzystało nadmiar gazu pochodniowego – kontrowersyjny dla środowiska produkt uboczny wydobycia ropy naftowej, który jest zwykle spalany – do generatorów, które dostarczają tanią energię elektryczną do centrów danych, które wydobywają bitcoiny.

Wydobywanie kryptowalut, które polega na używaniu komputerów do rozwiązywania równań kryptograficznych, było krytykowane za duże zapotrzebowanie na energię. Według naukowców z Oak Ridge Institute for Science and Education, wydobywanie bitcoinów pochłania ponad dwukrotnie więcej energii potrzebnej do wydobycia, równoważnej wydobyciu miedzi, złota lub platyny.

Reklamy

EZ Blockchain, firma, która sprzedaje cyfrową infrastrukturę wydobywczą firmom gazowniczym, twierdzi, że jej model oferuje sposób na monetyzację marnowanej energii i ograniczenie spalania gazu ziemnego i nie jest sam. Start-up Crusoe Energy Systems z siedzibą w Denver zebrał ponad 70 milionów dolarów w ciągu 2 lat, aby rozszerzyć swoją cyfrową technologię i usługi łagodzenia skutków płomieni.

Czy sukces tych firm zapowiada przejście na kopanie kryptowalut z odwiertów ropy i gazu? Gunnar Schade z Texas A&M University, biogeochemik zajmujący się atmosferą, mówi Newscripts: „Moja kryształowa kula jest tak dobra jak twoja, jeśli chodzi o to, czy branża zwróci się w stronę bitcoina”.

Schade wątpi, że wydobywanie bitcoinów w miejscach „pochodni” przyniesie wystarczające efekty, aby znacznie zmniejszyć emisje dwutlenku węgla, metanu i innych zanieczyszczeń. „Nie sądzę, aby stało się to głównym środkiem łagodzącym” – mówi, dodając, że są tysiące rozbłysków i wydaje się mało prawdopodobne, aby w ciągu najbliższych kilku lat tak powstało wiele silosów danych wykorzystujących w ten sposób energię.


źródło: https://cen.acs.org/energy/bitcoin-rush-purple-maize/99/i15


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.