PRAWDA O GWAŁTOWNIE ROSNĄCYCH CENACH DYSKÓW TWARDYCH [2] – czy już za późno na farming solo?


Przestań kupować drogie dyski twarde.

Producenci podali wiadomość, że popyt na wydobycie Chia nie wzrósł gwałtownie. Rynek dysków twardych ostatnio nie był spokojny gdy Chia nagle eksplodowała, lecz nie ma to bezpośredniego związku z unikalnym sposobem „wydobywania” kryptowaluty.

Ze względu na swój unikalny algorytm w Chia wymagany jest dysk twardy o dużej pojemności, więc cena dysku twardego również gwałtownie wzrosła. W przeciwieństwie do poprzedniego wydobycia, które spowodowało gwałtowny wzrost ceny kart graficznych, w zeszłym roku zajęło to dwa lub trzy miesiące, aby podnieść cenę kart graficznych z serii RTX 30 o 2-3 razy.

Rynek dysków twardych jest szalony, prawie 8 TB na dwa lub trzy dni. Liczba dysków twardych o dużej pojemności wzrosła 2-3 razy. Tak przesadne podwyżki cen spowodowały ogromne zyski wielu dystrybutorów dysków twardych. W rzeczywistości farming waluty Chia może nie być tak wysoki, jak się spodziewano.

Etron od wielu lat dostarcza chipy pamięci podręcznej głównym producentom dysków twardych, takim jak Seagate, Western Digital i Toshiba, ostatnio ujawniono, że firma nie odczuwa dużego popytu związanego z wydobyciem dysków twardych. Jednak popyt na dyski HDD jest rzeczywiście niewielki, co jest związane głównie z niedoborem surowców i zablokowanymi mocami produkcyjnymi, a nie z wydobyciem.

Jakie są przyczyny zmiany ceny dysków twardych?

W szczególności dyski twarde dzielą się głównie na dwie kategorie: dyski półprzewodnikowe (SSD) i mechaniczne dyski twarde (HDD). Jednostka pamięci jest podstawowym składnikiem dysku twardego. Wybór dysku SSD polega w rzeczywistości na wyborze cząstek pamięci. Cząsteczki pamięci flash są głównie podzielone na cztery typy: SLC, MLC, TLC i QLC. Różnica między nimi polega na pojemności pamięci, koszcie, szybkość odczytu, żywotności P/E (liczba odczytów i zapisów maleje w kolejności) i stabilności. Obecnie na rynku dyski SSD klasy korporacyjnej wykorzystują głównie cząsteczki MLC.

Jednak na wczesnym etapie wydobywania proces dysku P zużywa liczbę odczytów i zapisów dysków SSD. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tych problemów. Większość początkujących i testujących korzysta z dysków SSD klasy konsumenckiej.

W miarę pogłębiania wydobycia gracze zaczęli rozpowszechniać posty na głównych platformach, omawiając sposoby poprawy wydajności wydobycia poprzez najlepszą konfigurację: „HDD może zastąpić dysk SSD”, „Oprócz pamięci i procesora wpływa to również na wydobycie” i inne.

Dogłębnie badając zamieszczone treści w internecie, znaleziono również kilka katalizatorów, które spowodowały gwałtowny wzrost cen dysków twardych. W tym kontekście przeszukano wiadomości w dniu około 14 kwietnia – jedna wiadomość zwróciła szczególną uwagę:

„Chia (Chia Coin) staje się popularna, dyski półprzewodnikowe mogą spowodować znaczny wzrost cen” napisana przez narodowego producenta pamięci i dysków twardych Jiahe Jinwei w dniu 14 czerwca. Od tego czasu wiadomości te są publikowane ponownie na różnych platformach wiele razy. Istnieje aż kilkadziesiąt artykułów, lektura tego artykułu to 14 000.

Reklamy

Być może nie ma bezpośredniego związku przyczynowego między wzrostem cen dysków twardych a tymi dwoma nowościami, ale w Indeksie Baidu zaciekawienie internautów związane ze wzrostem cen dysków twardych ma subtelny związek ze wzrostem cen dysków twardych. W pewnym stopniu koncentracja mediów społecznościowych przyczyniła się do irracjonalnego dobrobytu wydobycia dysków twardych.

Z perspektywy podaży:

SSD:

  1. Quikslol dowiaduje się, że poprzedni brak popytu na dyski SSD polega na tym, że zarówno producenci, jak i kanały ograniczają produkcję od stycznia, zapasy wypływające z rynku kanałów dystrybucji nie są duże;
  2. Ceny surowców rosną, a głównym surowcem SSD są pamięci flash i DRAM, które rosną od listopada ubiegłego roku. Wspomniany Jiahe Jinwei również wydał ostrzeżenie o wzroście cen wraz ze wzrostem ilości surowców.
  3. Klęski żywiołowe wpłynęły na zdolności produkcyjne z powodu zamieci śnieżnej w Stanach Zjednoczonych w lutym i przerwy w zasilaniu TSMC jakiś czas temu. Samsung Electronics wyraźnie zaznaczył w liście wysłanym do klientów, że w kwietniu nadal będzie miało to wpływ na 90% mocy produkcyjnych dysków SSD i NAND Flash, a podaż nie przekracza 10%, a produkcję można wznowić w maju w maju. najwcześniej.

HDD:

  1. Niewiele jest dysków twardych napływających na rynek, a tylko dyski twarde klasy korporacyjnej, które pozostają na rynku C-end, powodują zmiany na rynku.

    Zgodnie z klasyfikacją dysków twardych dla przedsiębiorstw, komputery klienckie są nadal głównym dostawcą mechanicznych dysków twardych, przy całkowitym wykorzystaniu 139 milionów, w tym 54,46 milionów komputerów stacjonarnych i 84,42 milionów notebooków. Na poziomie przedsiębiorstwa pochłania około 71,88 miliona juanów, a CE (mainframe i inny sprzęt elektroniczny) to około 49,05 miliona juanów. Jeśli chodzi o dystrybucję, duża część tych dysków twardych trafia do producentów OEM i dużych firm, a użytkownicy końcowi C nie byli w przeszłości głównymi klientami platformy handlu elektronicznego.
  1. W przypadku dysków twardych głównymi graczami są Western Digital, Seagate i Toshiba. Mają agentów w Chinach. Zwykle dyski twarde będą płynąć od agencji do dystrybutora, następnie od dystrybutora do sprzedawcy, a na końcu od sprzedawcy do konsumenta. . W łańcuchu dostaw, zwłaszcza w przypadku wyczerpania zapasów, pierwotna fabryka na ogół daje pierwszeństwo dużym klientom, a ostatecznie trafia na rynek.

Obecnie rynek mechanicznych dysków twardych zajmują głównie firmy Seagate (42,7%), Western Digital (37%) i Toshiba (20,3%). Na rynku konsumenckich dysków SSD jest wielu producentów, w tym Samsung, Western Digital, Kioxia, SK Hynix, Kingston, Micron, Intel itp.

Reklamy

Obecnie zwiększony popyt na Chiacoin i różne czynniki doprowadziły do ​​powstania bańki na rynku dysków twardych, która nie została jeszcze rozwiązana, tymczasowo nie wiadomo, jak długo ta bańka będzie trwać.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, można spojrzeć na dwa aspekty: pojemność dysków twardych i popyt na wydobywanie chia.
Z punktu widzenia produkcji – producenci dysków twardych wdrożyli inteligentną produkcję, na dłuższą metę utrzymywanie dużego dysku twardego nie zmieni się aktualne ceny pozostaną tylko na końcu kanału.
Pod względem popytu – Chia jest wciąż na początkowym etapie i nie została umieszczona na liście. Biorąc pod uwagę ogólną moc obliczeniową ponad 600 petabajtów, nadal jest daleki od mocy obliczeniowej HDD 1ZB w zeszłym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe wsparcie dla utrzymania bańki Chia nie jest silne, ale rynek dysków twardych będzie nadal dotknięty tym problemem w perspektywie krótkoterminowej, głównie w zależności od gry między punktem rynkowym kanału, grupą gromadząc i popytem górników.

Dodatkowo, wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej całej sieci, wzrosła liczba osób wchodzących na rynek, a także wzrosła trudność wydobycia. W przypadku rosnącego popytu, połączonego z ewolucją wydobycia Bitcoinów w przeszłości pojawiły się również narzędzia wydobywcze lub takie jak Bitcoin Innovations, a dyski SSD i HDD lub procesory klasy korporacyjnej, które są narzędziami pierwszej generacji do wydobywania bitcoinów, nie mają już zastosowania.


Reklamy

źródło: https://www.ptt.cc/bbs/DigiCurrency/M.1619311645.A.C24.html
źródło: https://www.eet-china.com/mp/a47625.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.