Algorand zobowiązuje się być najbardziej ekologicznym łańcuchem blokowym


Algorand, firma zajmująca się technologią blockchain, zaprojektowana tak, aby była najbardziej wydajnym i najbardziej ekologicznym dostępnym blockchainem, dziś potwierdza swoje przywództwo i zaangażowanie w ochronę środowiska, ogłaszając, że jego łańcuch blokowy jest w pełni neutralny pod względem emisji dwutlenku węglaAlgorand nawiązał współpracę z ClimateTrade , liderem w zakresie przejrzystości i identyfikowalności emisji CO2, który wykorzystuje rozwiązania oparte na łańcuchu bloków do poprawy efektywności działań na rzecz zrównoważonego rozwoju wiodących korporacji na całym świecie.

Zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem Algorand od samego początku. Jako pierwszy na świecie blockchain oparty na pure proof-of-stake, sieć Algorand została zaprojektowana od podstaw z myślą o minimalnym wpływie na środowisko. Ponieważ jego konsensus nie opiera się na energochłonnej weryfikacji pracy i wymaga minimalnej mocy obliczeniowej lub energii elektrycznej, Algorand jest liderem w minimalizowaniu wpływu technologii blockchain na środowisko. Energia wymagana do uruchomienia węzła w sieci jest znikoma i można ją wykonać na urządzeniu tak prostym jak Raspberry Pi. W porównaniu z innymi łańcuchami bloków tworzenie zasobów cyfrowych i transakcje w Algorand skutkują znacznie mniejszą emisją CO2, a wstępna analiza wykazała około 2 miliony razy mniej.

„Algorand przeżywa przyspieszoną adopcję i ekspansję sieci. Ponieważ ten okres szybkiego wzrostu nadal trwa, uważamy, że kluczowe znaczenie ma działanie na poziomie ujemnym pod względem emisji CO2. Rzeczywiście zrównoważony wzrost jest o wiele lepszy niż wzrost ”– powiedział Silvio Micali, założyciel Algorand. „Rozumiemy, że mechanika mierzenia wpływu globalnego, zdecentralizowanego i szeroko stosowanego łańcucha bloków na środowisko jest zróżnicowana i złożona. Dlatego łączymy siły z ClimateTrade, aby kontynuować i podwoić nasze wysiłki ekologiczne ”.

ClimateTrade jest liderem w zapewnianiu przejrzystości i identyfikowalności na rynkach emisji dwutlenku węgla dzięki rozwiązaniom blockchain, oferując swoje usługi dużym korporacjom, w tym Iberia, Melià Hotels, Cabify, Telefónica i wielu innym. ClimateTrade zapewnia rynek, na którym użytkownicy mogą bezpośrednio skompensować swój ślad węglowy, wybierając najbardziej odpowiednie kredyty węglowe spośród dostępnych i zdobywając oficjalny certyfikat. W zeszłym roku ClimateTrade wybrał Algorand do zasilania swojego globalnego rynku ze względu na elastyczną architekturę, niskie opłaty transakcyjne i skalowalność, którą może zapewnić tylko Algorand.

„Czysta energia i przeciwdziałanie zmianom klimatu to priorytety ONZ, organizacji globalnych i rządów. Algorand ma od początku bardzo niski ślad węglowy i inspiruje nas rola lidera, jaką odgrywa organizacja, aby zapewnić, że następna generacja wdrożenia blockchain będzie przyjazna dla środowiska ”– powiedział Francisco Benefito, dyrektor generalny ClimateTrade.

Aby stworzyć sieć ujemną pod względem emisji dwutlenku węgla, Algorand i ClimateTrade wdrożą wyrocznię zrównoważonego rozwoju, która poświadczy notarialnie ślad węglowy Algorand w łańcuchu dla każdej epoki (ustalona liczba bloków). Dzięki zaawansowanym inteligentnym kontraktom Algorand zablokuje następnie równowartość kredytu węglowego w postaci ASA (Algorand Standard Asset) w zielonym skarbcu, tak aby jego protokół nadal działał z ujemnym wynikiem emisji dwutlenku węgla.

Dzięki wiodącej pozycji jako technologii przyjaznej dla środowiska Algorand jest coraz częściej stosowany przez organizacje, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, w tym ClimateTrade, PlanetWatch i GlobalCarbon Holding.


źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20210422005075/en/Algorand-Pledges-to-be-the-Greenest-Blockchain-with-a-Carbon-Negative-Network-Now-and-in-the-Future


Reklamy

Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.