Farming: Konfiguracje maszyn rolniczych [1]


Proces hodowli jest bardzo lekki i może działać przy minimalnych zasobach procesora i pamięci DRAM. Celem dobrej platformy rolniczej jest posiadanie jak największej pojemności na jak najmniejszej powierzchni i jak najmniejsze zużycie energii elektrycznej. Innymi słowy, priorytetem platformy rolniczej, która nie ma nic wspólnego z uzyskiwaniem pamięci masowej po najniższych możliwych kosztach, jest posiadanie największej pojemności TB/W na mniejszej przestrzeni.

Zbudowanie własnej farmy, jak pokazano poniżej, wymaga solidnych umiejętności informatycznych i wiedzy na temat bezpiecznego obchodzenia się z komponentami elektrycznymi. W niektórych miejscach te konstrukcje są nielegalne bez licencjonowanego elektryka. Kopiuj na własne ryzyko! Trzymać z dala od dzieci!

Wydajność (19.03.2021 do 04.04.2021) – 163 juany (94 zł) / 326 XCH na 120 ~ 200 PiB

W konfiguracjach sprzętu rolniczego istnieje wiele unikalnych wersji DIY, ale można znaleźć unikalne zastosowania ponownego wykorzystania istniejącego sprzętu do instalacji dysków. Oto konfiguracja dla wczesnych użytkowników społeczności, która może pomieścić 32 dyski do rolnictwa na koncentratorach USB RockPi4 i Sabrent, o średniej mocy około 250 W dziennie (około 30 dni) i ~ 5,6 kWh zużycia energii – co z łatwością czyni go jedną z najbardziej energooszczędnych farm.

Lista części:

 • 32 dyski twarde o różnej wielkości i modelu od 3 do 16 TB
 • 32 płytki PCB USB3 / SATA, które można wykorzystać do przepakowania zewnętrznych dysków twardych, ale można je również zamówić online
 • 32 kable zasilające 12 V DC, które można wykorzystać do przepakowania zewnętrznych dysków twardych
 • 1x zasilacz MEAN WELL RSP-500-12 DC 500W / 12V / 42A
 • 1 wymienny kabel zasilający, złącze 3-stykowe (brak w zestawie z zasilaczem)
 • 2 16-portowe koncentratory danych Sabrent USB 3.0
 • 1 SMAKN 4 moduł obniżający napięcie ładowarki samochodowej USB DC 9-40 V do 5 V 6 A
 • Przewód miedziany 0,1 x 8 AWG (ten przewód służy do podłączenia dystrybutora mocy i zasilacza)
 • 2 banki dystrybucyjne
 • 2 x stelaż jednowarstwowy pionowy
 • Kilka metalowych śrub i nakrętek
 • 1x Rock Pi 4A 4 GB
 • 1x aluminiowy grzejnik Rock Pi 4
 • 1x i opcjonalna wtyczka zasilająca Kasa Smart HS300 (może być używana do monitorowania zużycia energii i zdalnego sterowania zasilaniem za pomocą smartfona)

Rolnictwo na komputerach stacjonarnych

Komputer stacjonarny typu full tower może pomieścić 12-16 dysków. Jest to dobre ustawienie dla rolników zajmujących się komputerami stacjonarnymi, ponieważ komputery stacjonarne są najłatwiejsze w tworzeniu i zarządzaniu. Obudowy typu full tower z wieloma napędami można znaleźć po niskich kosztach od wielu różnych dostawców. Typowa płyta główna do komputerów desktop zawiera 6–10 portów SATA, więc rozszerzenie poza ten port wymaga również karty HBA SAS. Zalety – tania, łatwa w konfiguracji i dostosowaniu Wady – konieczność samodzielnego tworzenia i dostarczania kodu źródłowego.

Przykład:

 • Obudowa Obsidian Series ™ 750D Full Tower ATX

Płytę główną można umieścić w łatwo dostępnej obudowie serwerowej Rosewill 4U. Ta obudowa jest wyposażona w maksymalnie 16 napędów i 7 wentylatorów i wymaga tylko standardowego zasilacza do komputerów stacjonarnych.

JBOD, DAS (pamięć podłączana bezpośrednio, nie-RAID)

JBOD lub „tylko kilka dysków” to urządzenie przeznaczone do przechowywania dużej liczby dysków twardych i nie zawiera żadnych zintegrowanych zasobów obliczeniowych. JBOD zwykle składa się z obudowy, która identyfikuje gniazda w obudowie każdego dysku, ekspanderów SAS i płyt montażowych, wentylatorów i zasilaczy. Dostęp do wszystkich dysków w JBOD można uzyskać za pomocą kabla SAS, który łączy się z serwerem hosta lub komputerem stacjonarnym za pośrednictwem karty HBA (adapter magistrali hosta), która konwertuje gniazda PCIe na SAS.

Przykład:

 • Standardowe dyski JBOD-45 w obudowie 4U. W kanale rolniczym nazywa się SM45, co czyni go bardzo opłacalnym dla średnich i dużych gospodarstw. Supermicro SuperChassis 847E16-RJBOD1

Zalecany HBA jest podłączony do hosta-LSI 9200-8e, 9200-16e i SFF-8088 do SFF-8088 1M zewnętrznego kabla SAS lub 9300 lub 9400-8e i SAS Kabel SFF-8644 na SFF-8088

Duża liczba dysków – 90 dysków w obudowie 4U. Obudowa Super Micro Super 946ED-R2KJBOD

Zalety:  liczba slotów jest duża. W pełni zintegrowany zasilacz i wentylator. Użyj zarządzania szafą SAS, aby zidentyfikować gniazdo w oprogramowaniu i użyć funkcji lokalizacji diody LED, aby zidentyfikować wadliwe urządzenie. Możesz używać dysków SAS lub SATA.

Wady:  wentylatory mogą być bardzo głośne. Ciężki. Szafa danych musi być poprawnie zainstalowana.

Network Attached Storage (NAS)

NAS lub sieciowe dodatkowe urządzenia magazynujące to urządzenia przeznaczone do umieszczania dysków twardych w płycie montażowej oraz lekkich procesorów i pamięci DRAM. NAS zapewnia usługi przechowywania danych przez sieć (w przeciwieństwie do DAS lub bezpośrednio podłączonej pamięci)

Przykład:

 • Synology DiskStation DS1821 +

Zalety: duża liczba napędów jest zapewniona na małej przestrzeni przy niezwykle wysokiej efektywności energetycznej

Wady – w porównaniu z innymi opcjami, jest drogi, rolnicy lub kombajny potrzebują wtyczek (jeszcze nie ukończonych), nadmiarowość jest zwykle tworzona w celu ochrony danych, która nie jest potrzebna w gospodarstwach. Dotyczy tylko dysków SATA.


Reklamy

źródło: https://www.chiaxch.net/613.html


Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)

Więcej w dziale contact.