Emisje dwutlenku węgla Krypto, rozwiązane przez One River i MOSS


MOSS pomaga One River Digital Asset Management stworzyć pierwszy na świecie neutralny pod względem emisji dwutlenek węgla fundusz kryptograficzny.

One River Digital Asset Management (ORDAM), jeden z największych instytucjonalnych zarządzających funduszami kryptograficznymi, oraz MOSS, największa na świecie platforma kredytów węglowych, ogłosiły dziś plany uruchomienia pierwszy na świecie neutralny pod względem emisji dwutlenek węgla fundusz aktywów kryptograficznych, umożliwiający świadomym klimatycznie inwestorom czerpanie korzyści z ekspozycji na Bitcoin i Ethereum, jednocześnie równoważąc ich ślad węglowy.

Poprzez możliwe do udowodnienia „spalanie” tokenów MCO2 (przez UNISWAP), One River Digital Asset Management stworzył pierwszą na świecie ofertę kryptowalut neuronowych. Za każdy posiadany Bitcoin ORDAM kupi tokeny MCO2, kompensując szacowaną emisję dwutlenku węgla.

ORDAM jest pierwszą firmą zarządzającą aktywami, która oferuje globalną kompensację emisji dwutlenku węgla.

Prezes ORDAM Eric Peters powiedział w wywiadzie dla Bloomberga . „Dużo się mówi o śladzie węglowym Bitcoina. Postanowiliśmy, że czas przestać mówić i zacząć coś z tym robić”, dodając tutaj: „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z brazylijskim MOSS, ponieważ wykonują oni naprawdę ciężką pracę tworzenie i wykonywanie programów kompensacji emisji dwutlenku węgla w Amazonii, a następnie tokenizowanie ich w celu wykorzystania w przestrzeni kryptograficznej. To była naprawdę potrzebna aplikacja tokenów i nie możemy się doczekać, aby pomóc naszym klientom zrównoważyć ich ślad węglowy związany z kryptowalutami ”.

Dyrektor generalny MOSS, Luis Felipe Adaime, zauważa: „To jest dokładnie zastosowanie tokena MCO2, które przewidzieliśmy, kiedy go stworzyliśmy. Podczas gdy mniejsze podmioty zajmujące się kryptowalutami – górnicy, handlowcy, firmy budujące aplikacje rozproszone itp., Mogą kupować nasz token na wielu kryptowalutach giełdach, aby zrównoważyć ich wykorzystanie dwutlenku węgla, MOSS Carbon Neutral Custody pozwala każdemu inwestorowi instytucjonalnemu lub korporacyjnemu na zrównoważenie emisji dwutlenku węgla związanej z aktywami kryptograficznymi ”.

Zdecentralizowana technologia, która sprawia, że ​​kryptowaluty są tak bezpieczne – wydobywanie – wymaga ogromnych ilości energii. Podczas gdy znaczna i rosnąca część wydobycia kryptowalut odbywa się za pomocą odnawialnych i neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla źródeł, pełne przejście na wydobycie bezemisyjne zajmie lata. Tymczasem MOSS Carbon Neutral Custody zapewnia inwestorom zorientowanym na ESG skuteczny sposób kompensacji emisji dwutlenku węgla związanej z posiadaniem przez nich kryptowalut.

Tworząc bardziej zrównoważony sposób na posiadanie aktywów kryptograficznych, MOSS Carbon Neutral Custody pomoże One River przyciągnąć inwestorów, którzy unikali tej wschodzącej klasy aktywów z powodu obaw o środowisko, z dodatkową korzyścią w postaci ochrony i ochrony lasów deszczowych Amazonii.

O MOSS i tokenie MCO2

MOSS to największa platforma środowiskowa na świecie. MOSS rozpoczął działalność na początku 2020 r., Kiedy wprowadził pierwszy token zabezpieczony kredytem węglowym, MCO2, używany do kompensacji śladu węglowego. MCO2 jest kontrolowane przez międzynarodowe instytucje, takie jak EY i Armanino, i rejestrowane w globalnych fundacjach, które regulują globalną rejestrację dobrowolnych kredytów, zgodnie ze ścisłymi protokołami.


źródło: https://www.prnewswire.com/ru/press-releases/crypto-s-carbon-emissions-addressed-by-one-river-and-moss-838749436.html


Reklamy

Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości z dziedziny blockchain i jego wpływu na środowisko, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych kryptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)