kryptowaluta nie musi być wydobywana, a zaoszczędzi zużycie energii elektrycznej.


Niedobór komponentów komputerowych jest ogromny, jest to szczególnie widoczne przy kartach graficznych.

Teraz kryptowaluty mogą spowodować nowy niedobór komponentów komputerowych, a dokładniej tylko jedną nową kryptowalutę. Jest to Chia, która została stworzona, aby być przyjazną dla środowiska i zamiast wykorzystywać moc kart graficznych, będzie korzystać z energii dysków SSD lub dysków twardych!

Gdyby Chia stała się odnoszącą sukcesy kryptowalutą, której celem jest ochrona środowiska, dyski twarde i dyski SSD stałyby się nowym poszukiwanym towarem dla górników. To właśnie dzieje się już w Azji, gdzie krążą historie o ich „panicznych zakupach”, podkreślają lokalne media. W Hongkongu wzrosła sprzedaż dysków twardych o pojemności od 4 terabajtów do 8 TB.

Wszystkie te zarzuty nie pomagają w obecnej nie do pozazdroszczenia sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa, a ostatnie doniesienia o braku kluczowych komponentów mogą znacząco wpłynąć na wzrost cen dysków SSD. Według  Tom’s Hardware jeden z głównych producentów tych dysków twardych sprzedał już ogromną liczbę dysków SSD, ale firma oświadczyła, że wprowadzi ograniczenia, które uniemożliwią górnikom pobieranie modeli przeznaczonych dla konsumentów.

Z tych powodów chińska firma Jiahe Jinwei będzie produkować specjalne dyski SSD tylko dla kryptowalut, tak jak istnieją już specjalne karty graficzne do cyfrowego wydobywania monet.  Waluta Chia została stworzona przez twórcę BitTorrenta, Brama Cohena i działa w oparciu o „dowód przestrzeni i czasu, dowód przestrzeni związanej z pojemnością, z dodatkiem czasu jako dodatkowego czynnika”.

Chia nie będzie zużywać dużo energii elektrycznej do wydobycia, dlatego będzie mogła „rosnąć” (uprawiać ziemię) na działkach zamiast kopać. „Uprawa jest nadal zdecentralizowana, ponieważ każdy, kto zainstalował nasze oprogramowanie i ma działki, może wygrać następny blok. Opiera się na wolnej przestrzeni na dysku twardym, każdy, kto ma telefon komórkowy, laptop lub sieć korporacyjną, ma tendencję do posiadania miejsca, którego obecnie nie ma. W przeciwieństwie do górnictwa , kiedy skończysz zapamiętywać, możesz go użyć do zapisania na przykład zdjęć rodzinnych” – powiedział Bram Cohen.


źródło: https://smartlife.mondo.rs/tech/uredjaji/a27394/chai-kriptovalute-rudarenje-grafickom-kartom-hard-disk-ssd-kupovina.html


Reklamy

Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych krytptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)