Dyski HDD i SSD na celowniku kryptowaluty z ”dowodem przestrzeni i czasu”


Jak donosi HKEPC, w ostatnim czasie górnicy gorączkowo kupowali karty graficzne, niszcząc cały rynek PC i gier. Chociaż Chia Coin nie jest oficjalnie notowana na giełdzie, górnicy zaczęli wykupywać dyski SSD / HDD, co spowodowało ostatnio gwałtowny wzrost cen dysków SSD / HDD. Agent z Hongkongu powiedział, że w ciągu ostatnich dwóch dni „zmieciono z rynku” dużą liczbę dysków SSD / HDD, a obecna cena dysków o pojemności od 4 TB do 18 TB HDD w Hongkongu wzrosła z 200 HK $ do 600 HK $.

Rozumiem, że Chia Coin wymaga do wydobywania dużej pojemności i szybkiego dysku SSD / HDD, a podczas procesu generowana będzie duża liczba operacji odczytu i zapisu, co pochłania dużo żywotności dysku SSD. Dysk SSD w rzeczywistości nie nadaje się do wydobywania. Dzięki ogromnym zyskom dysk SSD stał się również celem panicznych zakupów” – powiedział jeden z agentów.

Warto zauważyć, że Chia Coin nie jest oficjalnie przedmiotem obrotu, a perspektywy na przyszłość nie są jasne. Jednak górnicy powoli zdają sobie sprawę z nieefektywności blockchain ETH i BTC. Wchodzą w to rosnące opłaty (tzw. fee), które odpychają coraz większą ilość osób wykorzystujących te sieci a także wiszące w powietrzu regulacje dotyczące marnotrawienia energii elektrycznej na sieci o niskiej wydajności i przepustowości, jakimi są niewątpliwie ETH i BTC.


Reklamy

Opinie i artykuły na tej stronie reprezentują jedynie autorów poszczególnych publikacji do których znajdują się odnośniki (źródło) pod każdym z artykułów. Nie oznacza, to że chia.com.pl zgadza się z tymi poglądami.
Strona chia.com.pl powstała jedynie z potrzeby informowania lub edukowania osób zainteresowanych tą technologią oraz dostarczania wiadomości, nie znajdują się na niej artykuły dotyczących predykcji cenowych krytptowaluty XCH (Chia).
Informacje tutaj prezentowane, nie mogą być wykorzystywane jako porada inwestycyjna i finansowa. Wszelkie decyzje, np. inwestycyjne podejmowane przez Użytkowników strony są zawsze podejmowane indywidualnie i niezależnie, na ich własne ryzyko i na ich własną odpowiedzialność.

Artykuły na stronie:
– nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu §3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. 2005 nr 206 poz. 1715);
–  nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej lub czynności doradztwa inwestycyjnego w rozumieniu (art.42 ust. 1 i art.76) Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o doradztwie inwestycyjnym (Dz.U. 2005 nr 183 poz. 1538 z późn.zm.
)